[Counter-Box id="1"]

Porozumienie Zawodów Medycznych przyłącza się do protestu lekarzy rezydentów. 30 osób już zadeklarowało podjęcie głodówki – informuje portal gazeta.pl. Deklarację, że protest wkrótce obejmie cały kraj dziennikarze usłyszeli na specjalnej konferencji prasowej

Lekarze rezydenci domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia oraz podwyżek dla pracowników. W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie od początku października odbywa się protest głodowy. Najważniejszy postulat to 6,8 proc. PKB na służbę zdrowia do 2021 r. Rząd zgadza się, że nakłady trzeba zwiększać, ale chce to robić wolniej.

Reklamy

Porozumienie Zawodów Medycznych zrzesza 9 ogólnokrajowych związków zawodowych oraz przedstawicieli zawodów niezrzeszonych w związkach, skupiających wszystkie zawody medyczne.

Minister zdrowia podpisał zarządzenie w sprawie powołania zespołu do spraw rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania. Jego przewodniczącym została wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Lekarze rezydenci nie przystąpili do zespołu.

Media publiczne albo nie informują o proteście, albo manipulując opinią publiczną mówią tylko o żądaniach podwyżek.

Źródło: Gazeta.pl, twitter

Poprzedni artykułPotrzebna komisja śledcza? Minister Radziwiłł odzyskał pałac i sprzedał w dziwnych okolicznościach
Następny artykułTak chronią swoich? Prokuratura zawiesza postępowanie wobec działacza PiS