Odzyskany po latach przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i jego rodzinę pałac w Jadwisinie został sprzedany po tygodniu, jak ustalił Fakt. Chwilę później w życie weszła nowa ustawa o ziemi. Przypadek?

„Cała rodzina miała świadomość, że jeśli coś się opóźni, pałacu może się już nie uda sprzedać” – powiedział tabloidowi przyjaciel rodziny. Wszystko przez PiS i ustawę wchodzącą w życie 1 maja, która praktycznie zakazuje sprzedaży ziemi i terenów leśnych. Tymczasem posiadłość w Jadwisinie to nie tylko zabytkowy pałacyk, ale też blisko 3 hektary parku.

Reklamy

Jadwisin kupiła inna szlachecka rodzina, specjalizująca się w prowadzeniu eleganckich hoteli.Tam też ma powstać miejsce na ekskluzywne bale, wesela i uroczystości, na które stać będzie tylko bogaczy.

Nie wiadomo ile kosztował pałac, ale sam minister niezbyt się wzbogaci, bo w licznej rodzinie Radziwiłłów spadkobierców jadwisińskiej posiadłości było ponad pięćdziesięciu! Zysk ministra poznamy, gdy w przyszłym roku ujawni oświadczenie majątkowe. Jak donosi tabloid, na razie jego rzecznik przekonuje, że to prywatna sprawa ministra.

Źródło: fakt

Poprzedni artykułTe dane nie pozostawiają wątpliwości. Polacy będą umierać z powodu zmian w systemie ochrony zdrowia
Następny artykułPiS ma wielki problem. Strajk w służbie zdrowia rozszerza się.