Potrzebna komisja śledcza? Minister Radziwiłł odzyskał pałac i sprzedał w dziwnych okolicznościach

Odzyskany po latach przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i jego rodzinę pałac w Jadwisinie został sprzedany po tygodniu, jak ustalił Fakt. Chwilę później w życie weszła nowa ustawa o ziemi. Przypadek?

“Cała rodzina miała świadomość, że jeśli coś się opóźni, pałacu może się już nie uda sprzedać” – powiedział tabloidowi przyjaciel rodziny. Wszystko przez PiS i ustawę wchodzącą w życie 1 maja, która praktycznie zakazuje sprzedaży ziemi i terenów leśnych. Tymczasem posiadłość w Jadwisinie to nie tylko zabytkowy pałacyk, ale też blisko 3 hektary parku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jadwisin kupiła inna szlachecka rodzina, specjalizująca się w prowadzeniu eleganckich hoteli.Tam też ma powstać miejsce na ekskluzywne bale, wesela i uroczystości, na które stać będzie tylko bogaczy.

Nie wiadomo ile kosztował pałac, ale sam minister niezbyt się wzbogaci, bo w licznej rodzinie Radziwiłłów spadkobierców jadwisińskiej posiadłości było ponad pięćdziesięciu! Zysk ministra poznamy, gdy w przyszłym roku ujawni oświadczenie majątkowe. Jak donosi tabloid, na razie jego rzecznik przekonuje, że to prywatna sprawa ministra.

Źródło: fakt