Błaszczak kontra Macierewicz. Konflikt narasta

Nowy konflikt w rządzie. Mariusz Błaszczak odwołał prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych – zaufanego człowieka Antoniego Macierewicza. Głównym powodem dymisji Piotra Woyciechowskiego było sabotowanie prób uporządkowania sytuacji w zakładzie i podporządkowania PWPW Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji – donosi RMF.

Do dymisji doszło w poniedziałek, po ujawnieniu przez stację informacji o aferze podsłuchowej w Wytwórni. Powodem odwołania prezesa Piotra Woyciechowskiego miało być blokowanie zmian w statucie spółki. Statut wprowadzał do zarządu wiceprezesa – przedstawiciela MSWiA, który musiałby wyrazić zgodę na część decyzji prezesa Wytwórni, w tym te dotyczące zmian personalnych.

Statut został uchwalony 20 lipca, ale do tej pory nie został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Powodem są błędne wpisy dotyczące sposobu reprezentacji spółki. Zgodnie z prawem za zgłoszenie zmian odpowiada zarząd firmy. Ostatni raz taki błąd miał pojawić się w piątek i KRS ponownie nie zarejestrował zmian w statucie.

Tymczasem pojawiły się informacje o podsłuchiwaniu związkowców. Szef Rady Nadzorczej Wojciech Dąbrowski często umawiał się na spotkania w kawiarni, w której doszło do nielegalnych nagrań. Być może także on został podsłuchany.

RMF poprosiło o komentarz w tej sprawie Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obie instytucje milczą.

Źródło: RMF

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pretend Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pretend
Gość
Pretend

Jeszcze nie było tak skonfliktowanego rządu, który tak potrafił podzielić naród.