Konflikt w klubie Kukiza. Poszło o ustawę dotyczącą ułatwień w dostępu do broni

Poseł Marek Jakubiak z Kukiz’15 poinformował media o przygotowywanych projektach zmian do projektu ustawy o broni i amunicji. Ugrupowanie chce wprowadzić obowiązkowe badania psychiatryczne dla osób ubiegających się o dostęp do broni. W pierwotnej wersji wymagane było jedynie zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu.

Posłowie Kukiz’15 doszli do wniosku, że przepis ten powinien być bardziej restrykcyjny. Kolejna poprawka zakłada zwiększenie uprawnień organów państwowych w zakresie kontroli posiadaczy broni. Ruch chce, by niektóre organy, na przykład policja, mogły składać niezapowiedzianą wizytę w domu w celu skontrolowania sposobu przechowywania broni. Poprawka zakłada wprowadzenie rejestru broni czarnoprochowej oraz zawęża dostęp do określonych rodzajów broni. Kukiz’15 proponuje, aby maksymalny kaliber pistoletów dla obywateli został ustanowiony na poziomie 9 milimetrów. Ma być też poprawka wprowadzająca obowiązek praktyki. Osoby, które otrzymają zezwolenie na broń, będą musiały co jakiś czas stawiać się na strzelnicy w celu sprawdzania swoich umiejętności. Osoby, które uzyskają zezwolenie, będą musiały należeć do klubów strzeleckich. Kukiz’15 chce, aby obowiązkowe sprawdziany umiejętności strzeleckich odbywały się nawet dwa razy w roku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Bartosz Józwiak skomentował to na Facebooku:

A my już przestaliśmy rozumieć co dzieje się w Kukiz’15.

Źródło: facebook