Ryszard Czarnecki w programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna kawa” na antenie Telewizji Republika stwierdził, że „jeśli dziś ktoś wyklucza na 100 procent i się kładzie w progu niczym Rejtan, że nie było zamachu (w Smoleńsku – . przyp. red.), bardzo bym podejrzewał, że jest rzecznikiem interesu Rosji.

Europoseł PiS dodał, że osoby, które nie dają wiary teoriom Antoniego Macierewicza, działają na rzecz Rosjan, albo bronią się przed wyjściem na jaw własnych kłamstw.

Reklamy

„Te kłamstwa często były drogą do kariery, dziennikarskiej czy politycznej, różnych osób w przeszłości. Dzisiaj, cokolwiek się powie w kwestii Smoleńska, odzywa się chór ancien regime’u, który wie, że obnażenie kłamstwa smoleńskiego będzie obnażało ich personalnie” – powiedział Ryszard Czarnecki.

Wypowiedź Czarneckiego odbiła się szerokim echem zwłaszcza na Twitterze. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki m.in. ogłaszając się, jako… agenci.

https://twitter.com/katarzynawar/status/919993780329213954

https://twitter.com/Dariuszos/status/920292546093436929

Antoni Macierewicz w trakcie zjazdu Klubów Gazety Polskiej, poinformował, że w zapisie jednego z rejestratorów lotu prezydenckiego Tupolewa zidentyfikowano odgłos wybuchu na lewym skrzydle samolotu. Według sondażu IBRIS z tego roku, przeprowadzonego dzień po 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, ponad 80 proc. Polaków nie uznaje ustaleń ekspertów Antoniego Macierewicza za prawdopodobne i wyklucza możliwość, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Przeciwnego zdania było jedynie 6,5 proc. badanych.

Kresy.pl, Telewizja Republika, Twitter

Poprzedni artykułKonflikt w klubie Kukiza. Poszło o ustawę dotyczącą ułatwień w dostępu do broni
Następny artykułCo ukrywa Zalewska? Ministerstwo Edukacji Narodowej przegrało w sądzie