27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieOdlot Czarneckiego. Kto nie wierzy w zamach w Smoleńsku ten jest rzecznikiem...

Odlot Czarneckiego. Kto nie wierzy w zamach w Smoleńsku ten jest rzecznikiem interesów Moskwy

Ryszard Czarnecki w programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna kawa” na antenie Telewizji Republika stwierdził, że „jeśli dziś ktoś wyklucza na 100 procent i się kładzie w progu niczym Rejtan, że nie było zamachu (w Smoleńsku – . przyp. red.), bardzo bym podejrzewał, że jest rzecznikiem interesu Rosji.

Europoseł PiS dodał, że osoby, które nie dają wiary teoriom Antoniego Macierewicza, działają na rzecz Rosjan, albo bronią się przed wyjściem na jaw własnych kłamstw.

Reklamy

„Te kłamstwa często były drogą do kariery, dziennikarskiej czy politycznej, różnych osób w przeszłości. Dzisiaj, cokolwiek się powie w kwestii Smoleńska, odzywa się chór ancien regime’u, który wie, że obnażenie kłamstwa smoleńskiego będzie obnażało ich personalnie” – powiedział Ryszard Czarnecki.

Wypowiedź Czarneckiego odbiła się szerokim echem zwłaszcza na Twitterze. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki m.in. ogłaszając się, jako… agenci.

https://twitter.com/katarzynawar/status/919993780329213954

https://twitter.com/Dariuszos/status/920292546093436929

Antoni Macierewicz w trakcie zjazdu Klubów Gazety Polskiej, poinformował, że w zapisie jednego z rejestratorów lotu prezydenckiego Tupolewa zidentyfikowano odgłos wybuchu na lewym skrzydle samolotu. Według sondażu IBRIS z tego roku, przeprowadzonego dzień po 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, ponad 80 proc. Polaków nie uznaje ustaleń ekspertów Antoniego Macierewicza za prawdopodobne i wyklucza możliwość, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Przeciwnego zdania było jedynie 6,5 proc. badanych.

Kresy.pl, Telewizja Republika, Twitter

Musisz o tym wiedzieć!