20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieJednak były nieprawidłowości? NIK skontroluje spółki skarbu państwa

Jednak były nieprawidłowości? NIK skontroluje spółki skarbu państwa

NIK skontroluje spółki finansujące Polską Fundację Narodową. Chodzi o kampanię „Sprawiedliwe sądy”. Kontrole zostaną przeprowadzone w spółkach Skarbu Państwa, które są jej fundatorami poinformował wiceprezes NIK Mieczysław Łuczak w odpowiedzi na wniosek Nowoczesnej o kontrolę PFN za „działalność niezgodną ze statutem”.

Sekretarz generalny Nowoczesnej poseł Adam Szłapka opublikował na Twitterze pismo wiceprezesa NIK-u Mieczysława Łuczaka. Jest odpowiedzią na wniosek Nowoczesnej o kontrolę PFN za „działalność niezgodną ze statutem”.

Reklamy

Kampania „Sprawiedliwe sądy” jak twierdzą jej autorzy miała przybliżyć polskiej i zagranicznej opinii publicznej cele i szczegóły reformy sądownictwa w Polsce. W jej ramach na ulicach polskich miast pojawiły się m.in. billboardy z hasłem „Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?”.

Opozycja zarzuciła Fundacji, że za państwowe pieniądze realizuje przekaz PiS. Media informowały ponadto, że twórcą kampanii „Sprawiedliwe sądy” jest firma PR-owa Solvere, założona przez dwoje byłych pracowników kancelarii premiera – Piotra Matczuka i Annę Plakwicz.

Teraz wszyscy czekają na wyniki kontroli NIK.

Źródło: Polsat

Musisz o tym wiedzieć!