“Wszyscy powinniśmy absolutnie z większym szacunkiem traktować Jarosława Kaczyńskiego, bo jest to jedyny człowiek, któremu udało się uzyskać tak ogromny sukces” – powiedziała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek i dodała, że gdyby od niej coś zależało i mogłaby cokolwiek doradzić, to oczywiście, że by “zachęcała do tego, żeby prezydent go witał”.

W piątek w godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Będzie to czwarte spotkanie prezydenta i prezesa partii rządzącej w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości. “Do kompromisu nie jest blisko”.

Reklamy

Mazurek była w środę gościem wPolsce.pl. Prowadzący program, powołując się na słowa Krystyny Pawłowicz spytał, czy prezydent Andrzej Duda nie powinien okazywać więcej szacunku prezesowi Kaczyńskiemu i witać go osobiście podczas spotkań w Belwederze? “Wszyscy powinniśmy absolutnie z większym szacunkiem traktować Jarosława Kaczyńskiego, bo jest to jedyny człowiek, któremu udało się uzyskać tak ogromny sukces. To dzięki niemu mamy prezydenta Andrzeja Dudę, to dzięki niemu mamy większość parlamentarną i rząd Prawa i Sprawiedliwości” – odpowiedziała rzeczniczka PiS twierdząc, że, “nikomu po 1989 roku nic takiego się nie udało”. Mazurek powiedziała przy tym, że “ten człowiek od dwudziestu paru lat jest tak nieprzyzwoicie hejtowany, że ja się dziwię, że wśród polityków, wśród dziennikarzy jest tak niewiele osób, które staną murem za tym człowiekiem. To jest po prostu nieprzyzwoite, z czym się on spotyka.” Dodała też, że jest to “człowiek niezwykle dobry, kompletnie nie jest małostkowy, nie przejmuje się negatywny opiniami na swój temat, przez co pokazuje, jaką ogromną ma klasę w sobie. To jest człowiek, dla którego Polska jest najważniejsza, nie to, co o nim mówią, nie to, jak go odbierają, tylko cel. A tym celem ma być reforma, dzięki której nasz kraj będzie w lepszej kondycji i finansowej, i gospodarczej, i społecznej, będzie bezpieczny.”

Mazurek stwierdziła też, że podziwia Jarosława Kaczyńskiego i zawsze będzie go broniła. “Oczywiście uważam, że szacunek absolutnie mu się należy. Gdybym ode mnie zależało i mogłabym cokolwiek doradzić, to oczywiście, że bym zachęcała do tego, żeby (prezydent – przyp. red.) go witał.

A my zastanawiamy się kto właściwie jest głową państwa.

Źródło: wPolsce

Poprzedni artykułPiS chce zamykać stacje benzynowe w niedziele? Kierowcy wściekli
Następny artykułWięcej igrzysk w TVP? Kurski zapowiada wielkie widowiska.