„Zdecydowanie negujemy stwierdzenie Prezesa TVP, iż Polsat 'zajmuje się tylko metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego’. Stwierdzenie to stoi to w sprzeczności z faktami, gdyż zarówno nasi widzowie, jak i wielu polityków i dziennikarzy uważa Telewizję Polsat za najbardziej niezależną i obiektywną w Polsce” – głosi oświadczenie rzecznika prasowego Telewizji Polsat Sp.z o.o. Tomasza Matwiejczuka.

Polsat na swojej stronie opublikował oświadczenie w sprawie wypowiedzi Prezesa Telewizji Polskiej SA Pana Jacka Kurskiego dla „Rzeczpospolitej”. Można w nim przeczytać m.in., że „Nie jest prawdą, że Telewizja Polsat nie pokazała otwarcia przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Telewizja Polsat i Polsat News przygotowały i wyemitowały na swoich antenach kilkanaście materiałów dotyczących tej uroczystości.”

Reklamy

Stacja zaprzeczyła też, że ignoruje większość ważnych przesłuchań przed komisją śledczą ds. Amber Gold. „Zdecydowana większość wszystkich przesłuchań prowadzonych czy przez komisję śledczą ds. Amber Gold jest pokazywana „na żywo” w naszym kanale informacyjno-publicystycznym Polsat News 2 oraz relacjonowana przez polsatnews.pl.”

Rzecznik zapewnił, że Telewizja Polsat „szeroko relacjonowała również wizytę Ojca Świętego w Polsce”.

Rzecznik stacji zaapelował do Prezesa Telewizji Polskiej SA Pana Jacka Kurskiego o to, „aby nie angażował Telewizji Polsat w jakiekolwiek rozgrywki polityczne”. Napisał też, ze stacja oczekuje sprostowania wymienionych wcześniej nieprawdziwych informacji.

Źródło: Polsat

Poprzedni artykułZakupy podrożeją, ale miliard złotych nowego podatku za reklamówki
Następny artykułAgenci komuny na czele Trybunału Konstytucyjnego? Szokujące ustalenia