Zakupy podrożeją, ale miliard złotych nowego podatku za reklamówki

Opłaty za torebki foliowe nie pójdą bezpośrednio na ochronę środowiska, ale zasilą budżet państwa – donosi Puls Biznesu. Od 1 stycznie 2018 r. klienci sklepów mają płacić za torby foliowe do pakowania zakupów.

Obowiązek opłat recyklingowych wynika z unijnej dyrektywy, którą chce wdrożyć rząd. Opłata za torebkę powinna wynosić od 20 gr do 1 zł.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pojawiły się doniesienia, że pieniądze, uzyskane z ich sprzedaży, zasilą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, ale już wiadomo, że Polacy płacąc za foliówki, wspomogą budżet państwa. Puls Biznesu w swoich informacjach powołuje się na pismo wiceministra środowiska Sławomira Mazurka w odpowiedzi na interpelację poselską złożoną przez posłów Nowoczesnej.

Gazeta, cytując ministra Mazurka, informuje, że przy opłacie wynoszącej 20 gr za sztukę, wpływy z opłat za foliówki wyniosłyby ok. 1,1 mld zł rocznie.

Źródło: Puls Biznesu