Profesor Jadwiga Staniszkis bardzo ostro wypowiedziała się na temat rządów PiS na antenie Polsatu. Skrytykowała również prezydenta, w szczególności za jego brak zaangażowania w najważniejsze dla Polski sprawy i zgodę na niszczenie podstaw funkcjonowania państwa. Oberwało się też Jarosławowi Kaczyńskiemu.  Jego sposób zarządzania partią PiS przez przypomina system partyjniactwa, nomenklatury, uzależniania strachu przed jakimkolwiek niezależnym obszarem władzy – mówiła profesor.

Ci, którzy uczestniczą w ramach obozu władzy […] uczestnicząc w tym wszystkim, milcząc, moim zdaniem dają bardzo złe świadectwo samym sobie, bo to jest bardzo głęboka destrukcja – podsumowała profesor Staniszkis.

Naszym zdaniem głosów krytycznych będzie z każdym tygodniem przybywać. Działania PiS uderzają w kolejne grupy społeczne. Po sędziach, właścicielach firm i nauczycielach, przyszedł czas na lekarzy. PiS nie radzi sobie też z protestami, próbując jedynie je zagłuszyć nachalną propagandą, serwowaną z prorządowych mediów takich jak TVP, Polskie Radio czy portale internetowe.

Reklamy

źródło: Polsat

Poprzedni artykułPortal Karnowskich atakuje Gowina. Czy to pretekst do wyrzucenia Streżyńskiej z rządu?
Następny artykułDziałka w Toruniu oddana Redemptorystom za bezcen. Specjalne traktowanie?