24 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePiS zaczyna straszyć Dudę swoim kandydatem na prezydenta?

PiS zaczyna straszyć Dudę swoim kandydatem na prezydenta?

Czy Andrzej Duda zyska poparcie PiS w wyborach prezydenckich za trzy lata? W wywiadzie dla portalu Interia, wicemarszałek Senatu, Bogdan Borusewicz zdradza, kogo PiS mógłby uczynić potencjalnym następcą Dudy. Podobno czarnym koniem jest… Stanisław Karczewski.

Bogdan Borusewicz w wywiadzie przekonuje, że prezes PiS, Jarosław Kaczyński, mógłby niebawem stanąć na czele rządu, bo ma swoje ambicje polityczne, ale „ma problem z prezydentem”, który jest w kontrze do Prawa i Sprawiedliwości. Czy rozwiązaniem mogłoby być wystawienie za trzy lata innego kandydata, niż Andrzej Duda?

Reklamy

„Jarosław Kaczyński jest politykiem, który przewiduje kilka ruchów do przodu. Ale wydaje mi się, że i ja umiem odczytywać ruchy innych – powiedział Borusewicz i dodał, że „możliwością rozwiązania problemu z prezydentem Dudą byłoby wskazanie marszałka Senatu jako kandydata na prezydenta Warszawy. Potem Stanisław Karczewski mógłby być alternatywą dla Andrzeja Dudy przy najbliższych wyborach prezydenckich” – przekonywał w rozmowie z Interią wicemarszałek Senatu.

Źródło: interia.pl

Musisz o tym wiedzieć!