To skandal. Prezydent Ostrołęki z PiS zamieszany w dziwne układy z biznesmenem

“Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski kupił dom od prezesa spółki Targor Truck, rok później umorzył związanej z nim firmie ponad 68 tys. zł, a ostatnio tej samej spółce chce bez publicznego przetargu sprzedać atrakcyjną działkę miejską. Dlaczego?” – pyta radny miasta Ostrołęka Łukasz Kulik i przedstawia fakty.

Z opublikowanych przez radnego na portalu moja-ostroleka.pl danych wynika, że Prezydent  miasta Janusz Kotowski najpierw był przeciw budowie kolejnej galerii handlowej w Ostrołęce przez m.in. Piotra Rutkowskiego. Później jednak kupił od biznesmena dom, następnie najwyraźniej zdecydował, że galeria to jednak dobry pomysł, bo umorzył firmie Rutkowskiego opłaty w wysokości ponad 68 tys. zł uzasadniając to jednym zdaniem: “ważny interes podatnika”. Ostatnio zaś uznał (poprzez wiceprezydenta miasta Grzegorza Płochę, który dokument podpisał), że warto sprzedać Rutkowskiemu działkę pod budowę nowej galerii na preferencyjnych warunkach.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Działka, na której w najbliższym czasie ma powstać galeria handlowa, jest sprzedawana z uzasadnieniem wskazującym na “poprawę warunków zabudowy”. Dzięki temu eliminuje się innych potencjalnych kupców, którzy mogliby zaoferować wyższą cenę, a także zaniża wartość nieruchomości, która w chwili obecnej zostanie sprzedana po cenie około 23 tys. zł za ar. Dla porównania kilka lat temu, gdy miasto budowało ulicę Rodziny Ulmów (przedłużenie ul. Korczaka obok Galerii Bursztynowej), musiało wykupić grunty należące do prywatnych właścicieli. Jedna z firm otrzymała 423 tys. zł za działkę o powierzchni 16 arów czyli około 26 tys. zł za ar.

“Wybrany sposób sprzedaży to dobry interes dla firmy Piotra Rutkowskiego. Na pytanie czy jest równie korzystny dla miasta musicie odpowiedzieć Państwo sami.” – zakończył swój artykuł radny Łukasz Kulik.

Źródło: moja-ostroleka.pl