19 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieGigantyczne wsparcie rządu na propagandę? Miliard złotych dla TVP

Gigantyczne wsparcie rządu na propagandę? Miliard złotych dla TVP

Niskie wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego, mniejsze wpływy z reklam, niedoszacowanie kosztów, odprawy dla byłego zarządu – to wszystko sprawiło, że dług telewizji publicznej rośnie.

By pomóc tubie propagandowej PiS Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma jeszcze w tym roku przyznać Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu prawie miliard złotych rekompensaty z tytułu nieuzyskanych wpływów z abonamentu, których nie otrzymano wskutek zwolnienia z opłat uprzywilejowanych do tego osób.

Reklamy

Rekompensata dla publicznego radia i telewizji ma wynieść 980 mln złotych. Kwota ta ma przysługiwać mediom publicznym za brak środków z abonamentu radiowo-telewizyjnego z tytułu zwolnienia uprawnionych do tego osób, czyli emerytów powyżej 60 roku życia, których świadczenie nie przekracza połowy przeciętnego wynagrodzenia; pobierających zasiłki, świadczenie przedemerytalne; kombatantów i bezrobotnych.

Z opublikowanego uzasadnienia do nowelizacji ustawy budżetowej na 2017 rok wynika, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzyma z budżetu państwa 980 mln rekompensaty za wpływy z abonamentu RTV nieuzyskane w latach 2010-2017. Te pieniądze ma rozdysponować pomiędzy TVP a Polskie Radio oraz rozgłośnie regionalne Polskiego Radia. Media mają je przeznaczyć na realizację misji publicznej.

Jak widać rządowa pożyczka udzielona TVP nie wystarcza, by uratować tonący okręt sterowany przez jacka Kurskiego.

Źródło: Twitter, Super Express

Musisz o tym wiedzieć!