26 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKamiński kontra Macierewicz. Walka o władzę

Kamiński kontra Macierewicz. Walka o władzę

Czy szef MON Antoni Macierewicz straci władzę nad służbami na rzecz Mariusza Kamińskiego? Jak donosi Super Express koordynator służb specjalnych miałby stanąć na czele nowego resortu – Ministerstwa Ochrony Państwa.

W połowie listopada rząd Beaty Szydło czeka rekonstrukcja. Od jakiegoś czasu mówi się, że co najmniej osłabiona zostanie pozycja szefa MON. Dymisji Macierewicza podczas spotkań z Jarosławem Kaczyńskim domaga się prezydent Andrzej Duda. Ale szef resortu obrony, zaufany człowiek ojca Tadeusza Rydzyka, raczej w rządzie zostanie. Może natomiast zostać osłabiona jego pozycja.

Reklamy

„Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że Kamińskiemu miałyby podlegać Służba Wywiadu Wojskowego oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego, nad którymi nadzór sprawuje obecnie Macierewicz. Prof. Antoni Dudek politolog twierdzi, że „jeśli te spekulacje w sprawie Macierewicza się potwierdzą, to straciłby on istotne narzędzia w armii. Powołanie Ministerstwa Ochrony Państwa to byłaby istotna zmiana w służbach, która na pewno podcinałaby skrzydła i władzę Macierewicza.”

Tymczasem wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki w rozmowie z Super Expressem twierdzi, że „Nic na ten temat nie wie.”

Źródło: Super Express

Musisz o tym wiedzieć!