Szokujący sondaż. Posłowie PiS też chcą odwołać wielu ministrów.

Wbrew partyjnej propagandzie wśród posłów PiS też panuje przekonanie o nieudolności rządu. Co prawda nikt nie chce się otwarcie narazić mówiąc o odwołaniu Beaty Szydło czy usunięciu z partii Jarosława Kaczyńskiego, ale takie głosy pojawiają się nieoficjalnie. Jednak już wobec ministrów posłowie PiS są dużo bardziej krytyczni i mówią, że fatalnie sprawują swoje obowiązki.

Dziennikarze “Super Expressu” przeprowadzili sondaż wśród posłów PiS. Pytali ich, który z ministrów powinien zostać zdymisjonowany. Parlamentarzyści najczęściej wskazywali ministra zdrowia Konstantego Radzwiłła. Na pytania dziennikarzy SE odpowiedziało 41 posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wymiany szefa resortu zdrowia chce aż 30 polityków. Główne zarzuty pod adresem ministra to brak rozwiązania problemu protestu rezydentów. Politycy anonimowo przyznają, że resort zdrowia jest wyjątkowo trudną dziedziną, jednak Radziwiłł nie radzi sobie m.in. z zarządzaniem publicznymi szpitalami.

Posłowie PiS wskazywali również konieczność dymisji Andrzeja Adamczyka, szefa resortu infrastruktury. Główny zarzut pod jego adresem to brak efektów programu Mieszkanie +. Jego dymisji chce 25 parlamentarzystów.

Z sondażu wynika również, że 23 polityków jest zdania, iż premier Beata Szydło powinna odwołać szefa resortu dyplomacji Witolda Waszczykowskiego. 19 posłów uznało, że ze stanowiskiem powinien pożegnać się minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, którego działalność nie przekłada się na wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości na wsi.
Rekonstrukcja rządu

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że dojdzie do zmian w rządzie. Zapewniła, że decyzje przekaże opinii publicznej w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Z informacji Onetu wynika, że niemal pewna jest dymisja szefa polskiej dyplomacji. Podobno prezes PiS zarzuca politykowi, że “zbyt wolno wprowadza w życie przepisy dotyczące oczyszczania dyplomacji z osób związanych ze służbami PRL”. Na liście ministrów, którzy mogą się spodziewać dymisji jest również minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, którego miejsce mógłby zająć Henryk Kowalczyk, obecnie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Podobno z powodu braku realnych zmian w systemie zdrowia oraz protestów lekarzy, PiS szykuje się również do zmiany na stanowisku ministra zdrowia.

Posłowie PiS mają też dosyć Anny Streżyńskiej, która nie realizuje obietnicy przyspieszenia cyfryzacji i jest w konflikcie z innymi członkami rządu. Według naszych informacji minister Streżyńska wzięła też zbyt wiele zadań do małego w sumie resortu a projekty informatyczne mają to do siebie, że muszą być realizowane dokładnie i metodycznie. Chaos im zdecydowanie nie sprzyja.

Naszym zdaniem gdyby ogłosić konkurs na najbardziej nieudolny rząd od 1991 roku, Beata Szydło i jej ministrowie mieliby zapewnione miejsce w pierwszej trójce. Podnoszenie podatków, represyjny fiskalizm wobec firm oraz zwykła głupota i dyletanctwo, jakimi niekiedy wykazują się rządzący, to wystarczające argumenty za taką nagrodą. Socjalizm zawsze prowadzi do kryzysu a już dzisiaj widać symptomy pogarszania się sytuacji Polek i Polaków. Drożejąca żywność, protesty nauczycieli i lekarzy czy wzrost kosztów życia to bezpośredni efekt fatalnych decyzji rządu.

Źródło: Onet, Super Express