Polacy mają dość rządów tchórzy i nieudaczników. Tak przynajmniej wynika z opinii, którą przedstawiła w niedzielnej Kawie na ławie Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej. Dosłownie zmasakrowała Jarosława Kaczyńskiego, któremu dostało się za tchórzostwo, zajmowanie się politycznymi konfliktami we własnej partii oraz uciekanie od odpowiedzialności.

„Nie działa 99 proc. rządu. Mamy ministra Szyszkę od polowań i wycinki. Ministra kultury – cenzora, który nie czyta, nie chodzi do teatru, nie chodzi do kina. Przyznaje się do tego i uważa, że jest super. Ministra Obrony Narodowej, który jest dziwną postacią, który nie wyjaśnił swoich powiązań nie tylko z agentami rosyjskimi, ale także dziwnymi osobami o dziwnej przeszłości. Ministra Radziwiłła, który zapomniał jaką składał przysięgę. Ministra Błaszczaka, na którego określenia nie ma żadnego, bo to osoba groteskowa – mówiła Joanna Scheuring-Wielgus.

Reklamy

„Jeśli chodzi o panią premier, to jest wycofana, sterowana, bierna. Jest osobą, która nie ma siły przebicia. Mówię to jako kobieta. Chciałabym, żeby pan poseł Kaczyński przestał być tchórzem, bo to że nie bierze odpowiedzialności za nasz kraj, to jest czyste tchórzostwo” dodała.

Naszym zdaniem posłanka wystawiła trafną ocenę. Warto wiedzieć, że w Polsce coraz więcej grup zawodowych zapowiada protesty. Do lekarzy rezydentów, ratowników medycznych i pielęgniarek mają dołączyć nauczyciele. Wbrew zapowiedziom PiS, zwolnionych zostało ponad 7 tysięcy osób a kolejne tysiące nie mają nawet jednego etatu i często pracują w trzech-czterech szkołach. A to dopiero początek społecznego niezadowolenia. Wiosna w polityce będzie bardzo gorąca.

Poprzedni artykułSkandal! Gigantyczne zarobki prezesów Fundacji Narodowej
Następny artykułMężczyzna, który dokonał samospalenia podając jako powód politykę PiS nie żyje. Obrzydliwy atak trolli na zmarłego.