20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMężczyzna, który dokonał samospalenia podając jako powód politykę PiS nie żyje. Obrzydliwy...

Mężczyzna, który dokonał samospalenia podając jako powód politykę PiS nie żyje. Obrzydliwy atak trolli na zmarłego.

Lekarze nie zdołali ocalić życia mężczyzny, który dokonał aktu samospalenia na Placu Defilad. Po 10 dniach w szpitalu zmarł Piotr S. O jego śmierci poinformowała redakcja Oko.press, powołując się na informacje od jego rodziny.

Przypomnijmy: 19 października przed Pałacem Kultury i Nauki 54-letni Piotr S. oblał się substancją łatwopalną i podpalił. Na miejsce zostali wezwana straż pożarna i pogotowie. Mężczyzna trafił do szpitala nieprzytomny. 29 października zmarł.  Gdy Piotr S. dokonywał aktu samospalenia, w PKiN odbywała się sesja rady miasta. Wcześniej, na odsłonięciu tablicy poświęconej zmarłej radnej Oldze Johann, był w budynku Jarosław Kaczyński. Mężczyzna na miejscu samospalenia pozostawił list, w którym zawarł swój manifest przeciwko obecnej władzy. „PiS ma moją krew na swoich rękach” – napisał 54-latek.

Reklamy

Swój manifest kończył słowami: „Wezwanie swoje kieruję do wszystkich Polek i Polaków, tych którzy decydują o tym kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu co robi obecna władza i przeciwko czemu ja protestuję. I nie dajcie się zwieść temu, że co jakiś czas działalność władz uspokaja się i daje pozór normalności (jak choćby ostatnio) – za kilka dni czy tygodni znowu będą kontynuować ofensywę, znowu będą łamać prawo. I nigdy nie cofną się i nie oddadzą tego co już raz zdobyli” – napisał.

„To nie był odruch szaleńca” – przekonywała rodzina mężczyzny, która sama była zdziwiona tym, co zrobił. Mężczyzna nie angażował się w działalność polityczną, bliskim mówił jedynie, że jest rozżalony i bezsilny. „Boję się, że pokażą tatę jako wariata i umniejszą jego motywację. Boimy się, że będą go chcieli przedstawić jako niepoczytalnego” – mówiły jego dzieci w rozmowie z mediami.

Samospalenie mężczyzny odbiło się e mediach szerokim echem. Wiele osób było wstrząśniętych, ale nie brak było głosów potępienia… opozycji, którą obwiniano o zachęcanie mężczyzny do tego czynu.

https://twitter.com/LysyCham/status/924728361792032773

Na portalu wpolityce.pl jeden z jego szefów Michał Karnowski opublikował felieton o śmierci Piotra S. W tekście pt. „Ohyda” zarzuca – prawdopodobnie przeciwnikom władzy, że „czekali” i „cieszą się” ze śmierci 54-latka. Karnowski oskarża „elity” o „zero prawdziwego współczucia” i kierowanie się „wyłącznie interesem”. Naczelny wpolityce.pl został szybko skrytykowany za publikację takiego felietonu.

Internauci zwrócili uwagę, że tuż pod zdaniem, w którym Karnowski krytykuje dbanie „wyłącznie o interes” znajduje się… zachęta do „wsparcia środowiska tworzącego wpolityce.pl” oraz numer konta.

 

Źródło; OKO.press, Gazeta.pl, Twitter, wPolityce.pl,

Musisz o tym wiedzieć!