Lekarze rezydenci dostaną od 400 do 501 zł podwyżki. Tymczasem – jak podaje FAKT –  minister zdrowia Konstanty Radziwiłł jest o wiele bardziej szczodry dla swoich wiceministrów. W 2017 roku rozdał im 128 tys. zł nagród.

Tabloid informuje, że minister zdrowia hojną ręką rozdaje swoim zastępcom nagrody. Każdy z nich w tym roku dostał średnio od 1750 do 2711 zł nagrody miesięcznie. Np. Marcin Czech, który pracuje w resorcie zaledwie od dwóch miesięcy otrzymał łącznie 3500 zł nagród. Czyli do swojej pensji, która wynosi ok. 9,1 tys. zł brutto dostaje co miesiąc średnio dodatkowo 1750 zł.

Reklamy

Z kolei wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko od lutego do końca września otrzymała 21,5 tys. zł nagród, a Zbigniew Król – 18,6 tys. zł. Jednak prawdziwymi rekordzistami są wiceministrowie Katarzyna Głowala, Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz. Każde z nich otrzymało po 39,4 tys. zł nagród, czyli średnio po ponad 2,7 tys. zł miesięcznie.

Rzecznik resortu tłumaczy, że “Nagrody dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe każdorazowo przyjmowane są decyzją prezesa Rady Ministrów.”

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułManipulacja na komisji Amber Gold. Przekręcanie rozmów. Próby uwikłania.
Następny artykułĆwiczenia Dragon 17 skompromitowały Macierewicza. Polska utraciła zdolności obronne?