Miażdżąca opinia profesora. PiS ogłupia ludzi!

“PiS doszedł do maksimum w zakresie rozdawnictwa i medialnego ogłupiania ludzi. Nie powtarzajmy ciągle pustych haseł o jakimś patriotyzmie gospodarczym, bo niedługo mycie zębów będzie przejawem patriotyzmu” – powiedział w wywiadzie dla ”DGP” Leszek Balcerowicz.

Zdaniem polityka ”duża część społeczeństwa ma przekonanie, że poprawa sytuacji gospodarczej jest wynikiem działań obecnej ekipy”, a to oznacza, że zbyt mała jego część zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie narastają – nie tylko dla gospodarki, ale również ustrojowych przemian, które odróżniają III RP od PRL.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“W demokracji i państwie prawa rządząca partia polityczna odgrywa rolę przejściowego lokatora w państwie. W dyktaturze staje się jego właścicielem, przejmujące jego aparat, by zastraszyć ludzi. Nie jesteśmy na etapie Łukaszenki ani Putina, ale nie możemy lekceważyć wczesnych etapów tej choroby. Ustrój oparty na strachu jest haniebny. Nie po to już raz z takiego wychodziliśmy, żeby teraz doń wracać” – twierdzi prof. Balcerowicz.

Jego zdaniem “Większość Polaków to nie beneficjenci pisowskiego socjału, ale ciężko pracujący ludzie – pracownicy i przedsiębiorcy, którzy płacą za ten socjał – stwierdza. I radzi opozycji, by do nich kierowała swój przekaz, bo “PiS rozdaje pieniądze Polaków i żeruje na ich pracy.”

Balcerowicz odniósł się również do jednego ze sztandarowych haseł PiS, czyli repolonizacji sektora bankowego. “To slogan. Poważni ludzie nie dyskutują sloganami. Podobnie nie powtarzajmy ciągle pustych haseł o jakimś patriotyzmie gospodarczym, bo niedługo mycie zębów będzie przejawem patriotyzmu” – skwitował Balcerowicz.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna