Czy ruch Pawła Kukiza naprawdę po cichu wspólpracuje z PiS? Poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz nie wykluczył sojuszu z PiS “w celu przeciwstawienia się zjednoczonej opozycji” w Warszawie.

Andruszkiewicz w programie Woronicza 17 w TVP Info stwierdził, że jeżeli dojdzie do zmiany ordynacji wyborczej, a wspólnym kandydatem PO, Nowoczesnej i PSL będzie Rafał Trzaskowski, to być może Kukiz‘15 nawiąże współpracę ze Zjednoczoną Prawicą w sprawie wystawienia odpowiedniego kontrkandydata.

Reklamy

“Przy zmianie ordynacji być może wspólnie dogadają się. Jeżeli tak będzie, to jest duże zagrożenie, że Rafał Trzaskowski może wygrać i być może wtedy będzie trzeba rozważyć, aby Kukiz‘15 ze Zjednoczoną Prawicą również podjął współpracę, żeby wystawić taką osobę, która wygra” – stwierdził Andruszkiewicz – lider stowarzyszenia Endecja, budowanego przez narodowo-konserwatywne skrzydło Kukiz’15.

Tymczasem jak poinformował prawicowy portal niezależna.pl ruch Kukiz’15 zamierza wystawić w walce o fotel prezydenta Warszawy Marka Jakubiaka. Wcześniej spekulowano, że ich kandydatem będzie Stanisław Tyszka.

Co zrobi Paweł Kukiz?

Źródło: TVP Info

Poprzedni artykułKompromitacja Jacka Sasina. Internauci bezlitośnie wytykają mu nieznajomość spraw Warszawy
Następny artykułKrytykujesz Błaszczaka? Poszukamy na Ciebie haka