Ponad 2 mln zł – tyle od początku kadencji do połowy tego roku wydali przy użyciu służbowych kart płatniczych urzędnicy rządu Beaty Szydło – informuje Super Express podając, że rekordzistami są pracownicy ministra Jana Szyszki, którzy wydali 1,3 mln zł.

O wydatki przy użyciu kart zapytał poszczególne resorty poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Z odpowiedzi wynika, że to popularna forma płatności. W MSZ, w okresie 2016 r. – czerwiec 2017 r. wydano 202 tys. zł. Z tego najwięcej wydali polscy ambasadorowie: Michał Łabenda – 104 tys. zł i Jolanta Janek, polska ambasador na Malcie – 94 tys. zł. W resorcie środowiska w ubiegłym roku używano aż 139 kart, w tym roku 116. Najwięcej kart do swojej dyspozycji mieli pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, bo aż 39. W ministerstwie sportu i turystyki z 10 kart wydanych pracownikom osiem trafiło do zaopatrzeniowców, a jedna do kierowcy służbowego.

Reklamy

“Wydatki przy użyciu kart dotyczą przede wszystkim zakupów służbowych. W szczególności są one używane w ramach służbowych delegacji (krajowych i zagranicznych) do dokonywania rezerwacji i płacenia za usługi hotelowe oraz za transport” – twierdzą przedstawiciele ministerstw.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułWaldemar Pawlak masakruje PiS i obnaża kłamstwa układu władzy
Następny artykułAfera kongresowa. Propaganda rządu za pieniądze spółek