Ogromny sukces, tysiące uczestników i pozytywne przesłanie dla Polski. Tak w skrócie można by powiedzieć o Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach. Ponad pięć tysięcy osób z całego kraju zjechało się, by wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. W pamięci uczestników na długo zapadną słowa prezesa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który przypomniał  politykom wszystkich opcji o tym, że istnieje coś ważniejszego niż walka polityczna.

„Dzisiaj jest czas, żeby mówić o zjednoczeniu Polski i Polaków, o przywróceniu Polsce braterstwa. Nie pozwolimy zniszczyć niepodległego państwa polskiego w bratobójczej wojnie totalnej władzy i opozycji. Mamy swoją wartość i jesteśmy z niej dumni.” – mówił Kosiniak-Kamysz.  Zapowiedział też zaprezentowanie nowego programu dla Polski. Ma on stanowić połączenie przyspieszenia rozwoju kraju z zapewnieniem bezpieczeństwa tym, którzy najbardziej tego potrzebują, z podkreśleniem szczególnego znaczenia i potrzeb wsi oraz obszarów poza wielkimi miastami dla rozwoju. Znajdzie się tam miejsce na edukację, nowe miejsca pracy, wsparcie seniorów ale także innowacyjność i najnowsze technologie.

Komentatorzy podkreślali, że przemówienie Kosiniaka-Kamysza było mocnym, dobrym i pozytywnym przesłaniem dla kraju, co stanowi zupełne przeciwieństwo ostrej retoryki agresji, nadużywanej przez układ władzy.

Reklamy

W niedzielnych wydarzeniach uczestniczył między innymi prawnuk Wincentego Witosa. Zebrani usłyszeli też fragment przemówienia wygłoszonego do chłopów przez Wincentego Witosa, a uczestnikom Zaduszek rozdawano wydaną drukiem homilię kard. Karola Wojtyły. Zaduszki Witosowe rozpoczęły obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. PSL planuje cykl wydarzeń, imprez kulturalnych i społecznych i zapowiada liczne działania w samorządach, będącego swojego rodzaju pomnikiem na 100-lecie odzyskania nioepodległości.

Poprzedni artykułAfera kongresowa. Propaganda rządu za pieniądze spółek
Następny artykułZnana profesor mówi jak jest. Ludzie mają już dość PiS!