[Counter-Box id="1"]

“My to przeżyjemy jako naród. Społeczeństwo się odbuduje i wymiecie tych PiS-owców z Dudą na czele” – mówi prof. Jadwiga Staniszkis w wywiadzie udzielonym tygodnikowi “Wprost”, komentując działania Prawa i Sprawiedliwości.

Socjolog podkreśla, że za pozytywne uważa reformy partii Jarosława Kaczyńskiego w zakresie polityki socjalnej. “Nie rozumiem tylko, dlaczego towarzyszy temu niszczenie państwa, demoralizowanie ludzi, wykorzystywanie kompleksów społecznych i niechęci do elit w celu napuszczenia na siebie różnych grup społecznych” – wyznaje i dodaje, że “PiS dąży do zmiany całego społeczeństwa.”

Reklamy

W działaniach PiS w zakresie sądownictwa Staniszkis upatruje powrotu do totalitaryzmu, który “nie ograniczał się do sfery państwa, ale chciał ulepić nowego człowieka. Na dodatek PiS utrzymuje pozory demokracji i jednocześnie łamie konstytucję (…). Przypomina mi to późne lata 40. poprzedniego stulecia, kiedy przechodziliśmy z pozornej powojennej demokracji, z systemu wielopartyjnego, do komunizmu. Wtedy też odbywało się to krok po kroku.”

Socjolog krytycznie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. “nie lubi ludzi płytkich i zadowolonych z siebie, a Andrzej Duda właśnie taki jest. (…) Łamie konstytucję, mówi o potrzebie nowej, co by ukryło jego własne nadużycia, i zachowuje się przy tym, jakby nie dostrzegał skutków swojego działania. Tacy ludzie nie powinni się pchać na najwyższe stanowiska.”

Źródło: Wprost

Poprzedni artykułWażne przesłanie Kosiniaka-Kamysza z Wierzchosławic. Nowy program PSL.
Następny artykułKompromitacja Jacka Sasina. Internauci bezlitośnie wytykają mu nieznajomość spraw Warszawy