[Counter-Box id="1"]

Siostra wojewody Agaty Wojtyszek znalazła pracę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – donosi Gazeta Wyborcza. Po zmianie przepisów to właśnie wojewoda ma wpływ na wybór władz tej instytucji.

Stało się tak po znowelizowaniu kilka miesięcy temu ustawy Prawo ochrony środowiska. Teraz rada liczy pięć osób, z czego aż czterech wybiera wojewoda i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednego przedstawiciela ma sejmik.

Reklamy

Latem nowa rada wybrała nowe władze Funduszu w Kielcach. Prezesem został Ryszard Gliwiński, dotychczasowy szef Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach. Jego zastępcą jest Mariusz Goraj, członek PiS i były radny kielecki radny tej partii.

W październiku pracę w tej instytucji rozpoczęła siostra wojewody świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek. Została zatrudniona w dziale finansowo-księgowym. Wcześniej pracowała w dziale finansowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

Prezes Gliwiński zapewnia, że na to stanowisko ogłoszono “transparentny konkurs”.
Podkreślił, że w “konkursach startować mógł każdy”. Tyle, że w przypadku tego, w którym wygrała siostra wojewody, trzeba było spełnić specyficzne wymagania, m.in. co najmniej ośmioletni staż pracy w sektorze finansów publicznych. Jedyną osobą spełniającą te kryteria była właśnie… siostra Agaty Wojtyszek. Przypadek?

Agata Wojtyszek nie chciała rozmawiać z dziennikarzami. Również jej siostra odmówiła wypowiedzi.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułKolejny skandal ze wspieraniem PiS przez PCK. Policja znalazła kompromitujące materiały?
Następny artykułPorażka Mariusza Kamińskiego. Tym razem poszło o dostęp do tajnych informacji