Głosami posłów PiS Sejm przyznał dodatkowy miliard złotych z tegorocznego budżetu mediom publicznym. Większość tych pieniędzy dostanie TVP. Przepadła poprawka opozycji, by ów miliard złotych przekazać służbie zdrowia.

Przygotowaną przez rząd nowelizację budżetu poparło w głosowaniach w czwartkowy wieczór 235 posłów, przeciw było 193 posłów, wstrzymało się 4 . Największe emocje wzbudziło przekazanie niemal miliarda złotych z tegorocznego budżetu na zrekompensowanie Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji ubytku wpływów abonamentowych z tytułu zwolnień z opłat abonamentowych za lata 2010-17. Krótko mówiąc pieniądze te mają pokryć wpływy utracone przez media publiczne na skutek stosowania zwolnień w abonamencie. Rząd i posłowie PiS nie chcieli powiedzieć jaka część tych pieniędzy przypadnie TVP, a jaką dostanie Polskie Radio. Opozycja uważa, że większość z prawie miliarda złotych dostanie instytucja zarządzana przez Jacka Kurskiego.

Reklamy

PiS nie chciał zgodzić się na przesunięcie pieniędzy na służbę zdrowia. “Już przeznaczyliśmy dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia” – stwierdziła Gabriela Masłowska. – “Co więcej chcemy w ciągu dziesięciu lat przeznaczyć na służbę zdrowia 500 mld zł” – dodała.

A my tylko przypominamy, że na służbę zdrowia Polska przeznacza zaledwie 4,5 PKB. A oglądalność TVP spada.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułPowstaje kolejny centralny urząd. To juz jakaś paranoja władzy
Następny artykułMiliony na farsę Komisji Smoleńskiej. To skok na nasze pieniądze