Maski opadły, nepotyzm powszechny w układzie rządzącym? Syn PiSowskiej wojewody dostaje państwową posadę

Nie tylko siostra wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, ale również jej syn znalazł pracę w państwowej instytucji. Tydzień temu został zatrudniony w Polskiej Grupie Energetycznej Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej.

To państwowa spółka, której dyrektorem, już po wyborach parlamentarnych, został Wojciech Nita. Nowy pracownik spółki potwierdził, że jest synem wojewody, ale nie chciał rozmawiać o tym, w jaki sposób został tam zatrudniony. O szczegóły dziennikarze Gazety Wyborczej zapytali Annę Szcześniak, specjalistkę ds. PR w PGE Dystrybucja w Skarżysku. Poinformowała jedynie, że rozpoczął pracę 2 listopada na stanowisku inżyniera ds. przygotowania inwestycji. Nie odpowiedziała na żadne z trzech pytań:

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


  • Czy na to stanowisko był ogłoszony konkurs,
  • Ile zarabia nowy pracownik?
  • Czy szefowie spółki wiedzieli, że jest synem wojewody?

Kiedy wojewoda Wojtyszek dwa lata temu obejmowała stanowisko, opowiadała, że jej starszy syn był studentem czwartego roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Czy to nie za szybki awans i nie za wysokie stanowisko dla młodego absolwenta?

Źródło: Gazeta Wyborcza