26 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePiS zastrasza protestujących? Policja weszła do mieszkań ekologów

PiS zastrasza protestujących? Policja weszła do mieszkań ekologów

Z siedziby Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych przy ul. Grójeckiej w Warszawie policja zabrała w czwartek do komisariatu 24 ekologów zakutych w kajdanki. W piątek rano sama weszła do ich mieszkań.

„Policjanci zaczęli komentować bałagan, jaki jest w mieszkaniu, a jesteśmy krótko po przeprowadzce. Wypytywali o rzekome skargi sąsiadów składane na zatrzymanego kolegę. Pytali, czy jest problem z narkotykami” – opowiadali dziennikarzom współlokatorzy zatrzymanych. – „Na pytanie, dlaczego tak po prostu weszli do mieszkania i czy mają do tego prawo, odpowiedzieli, że 'naoglądaliśmy się amerykańskich filmów’. Zagrozili, że jak nie będziemy odpowiadać na pytania albo zataimy informację, dostaniemy 500 zł mandatu.”

Reklamy

Policja odmówiła podania szczegółów, w tym liczby mieszkań, które odwiedzili funkcjonariusze. Podkom. Edyta Misowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III powiedziała tylko, że „Policjanci prowadzą czynności polegające m.in. na sprawdzeniu, czy dana osoba przebywa pod podanym adresem.”

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!