20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePropaganda jak za najgorszych komunistycznych czasów. PiS pokazywany jest w TVP 5x...

Propaganda jak za najgorszych komunistycznych czasów. PiS pokazywany jest w TVP 5x częściej niż inne partie

W TVP partie tworzące rząd mają pięć razy więcej czasu niż opozycja – to dane przygotowane przez zarząd telewizji dla Rady Mediów Narodowych opublikowała Gazeta Wyborcza. Zarząd policzył, ile czasu we wrześniu dostały na antenie telewizji polskie partie zasiadające w Sejmie.

Pod uwagę brano tzw. setki (czyli obraz i dźwięk) oraz wypowiedzi telefoniczne ze zdjęciem lub planszą z nazwiskiem mówiącego. Zliczano czasy polityków pojawiających się w programach informacyjnych i publicystycznych w TVP 1, TVP 2, TVP Info oraz pasmach wspólnych telewizji regionalnej. Pod uwagę nie były brane m.in. transmisje i relacje w TVP Info (np. transmisje posiedzeń komisji śledczych).

Reklamy

Co wynika z raportu? Prawo i Sprawiedliwość było we wrześniu obecne na antenach TVP przez 43 godziny i 45 minut. Solidarna Polska – 6 godzin i 36 minut, Polska Razem – 2 godziny i 43 minuty. W sumie tworząca rząd Zjednoczona Prawica dostała 53 godziny. Wspierające rząd koło poselskie Wolni i Solidarni dostało 35 minut, a Kukiz’15 – 4 godziny i 32 minuty.

Tymczasem największa partia opozycyjna Platforma Obywatelska – 4 godziny i 23 minuty, Nowoczesna – 4 godziny i 15 minut. PSL – 1 godzinę i 56 minut. Kołu Unia Europejskich Demokratów publiczna telewizja poświęciła we wrześniu 14 sekund.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!