PiS to partia dla mentalnych niewolników? Znany prawicowy publicysta ostro o układzie władzy

Łukasz Warzecha odniósł się w mocnych słowach do polityki Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz zarzucił rządzącej partii „skrajny etatyzm” i brak zaufania do własnych obywateli. Warzecha stwierdził, że w pomysłach tego typu PiS „przegonił już Platformę Obywatelską”.

W swoim najnowszym artykule Warzecha w niezwykle mocnych słowach skrytykował partię Jarosława Kaczyńskiego za ciągłe ograniczanie swobód obywatelskich i wolności gospodarczych. Rozpoczął artykuł od tematu dostępu do broni i słów Jarosława Zielińskiego, wiceszefa MSZ, który krytykując projekt ustawy klubu Kukiz’15, stwierdził, że za bezpieczeństwo obywateli powinno odpowiadać jedynie państwo.

Potem wymienił kolejne poczynania, które jego zdaniem świadczą o tym, że PiS „przegonił Platformę Obywatelską” pod względem ograniczania swobód i wolności, czyli: „Ustawa o ziemi, ustawa o „aptece dla aptekarza”, zabranie najlepiej zarabiającym kwoty wolnej od podatku; likwidacja limitu przy składkach na ZUS, rychłe zniszczenie branży e-papierosów poprzez narzucenie absurdalnie wysokich stawek akcyzy, prawdopodobne zniszczenie branży futerkowej, planowane zniesienie limitów stawek za parkowanie w miastach, kolejne restrykcje odliczeń od podatku dla działalności gospodarczej, przywrócenie kar za niedopełnienie obowiązku meldunkowego, planowane zaostrzenie regulacji, tak aby zakazywały spożycia alkoholu gdziekolwiek poza miejscami wyznaczonymi oraz umożliwiały wprowadzanie miejscowych restrykcji wobec sklepów z alkoholem”.

Jeden ze swoich postów na Twitterze poświęconych działaniom PiS-u zakończył stwierdzeniem „Dobra zamiana jak cholera”.

 

Źródło: DoRzeczy

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RomulusAnsuzde Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Romulus
Gość
Romulus

Panie Warzecha widzi pan, jest pan kolejnym wielce inteligentem po panu Bugaju i pani Staniszkis którzy już się najedli. Coś mi tu nie pasuje. Ja się mam za inteligentnego, niemniej mam tylko liceum i maturę a od zawsze wiedziałem ze tak będzie to wyglądało, a wy, tacy niby inteligentni, dziennikarze profesorowie a tak sobie daliście nawciskać do głów… to co maja dopiero powiedzieć zapóźnieni intelektualnie wyborcy PiSu jak im ciepną 500 plus, nawciskają bajek o wielkości i są w niebie?

Ansuzde
Gość
Ansuzde

Wręcz przeciwnie tyle w nim różnych podziałów i nierodnorodności..Nie to co lemingi (po za robiącymi kasę bonzami i ubekami)zwolennikami PO TVN I GW.