20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePiS to partia dla mentalnych niewolników? Znany prawicowy publicysta ostro o układzie...

PiS to partia dla mentalnych niewolników? Znany prawicowy publicysta ostro o układzie władzy

Łukasz Warzecha odniósł się w mocnych słowach do polityki Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz zarzucił rządzącej partii „skrajny etatyzm” i brak zaufania do własnych obywateli. Warzecha stwierdził, że w pomysłach tego typu PiS „przegonił już Platformę Obywatelską”.

W swoim najnowszym artykule Warzecha w niezwykle mocnych słowach skrytykował partię Jarosława Kaczyńskiego za ciągłe ograniczanie swobód obywatelskich i wolności gospodarczych. Rozpoczął artykuł od tematu dostępu do broni i słów Jarosława Zielińskiego, wiceszefa MSZ, który krytykując projekt ustawy klubu Kukiz’15, stwierdził, że za bezpieczeństwo obywateli powinno odpowiadać jedynie państwo.

Reklamy

Potem wymienił kolejne poczynania, które jego zdaniem świadczą o tym, że PiS „przegonił Platformę Obywatelską” pod względem ograniczania swobód i wolności, czyli: „Ustawa o ziemi, ustawa o „aptece dla aptekarza”, zabranie najlepiej zarabiającym kwoty wolnej od podatku; likwidacja limitu przy składkach na ZUS, rychłe zniszczenie branży e-papierosów poprzez narzucenie absurdalnie wysokich stawek akcyzy, prawdopodobne zniszczenie branży futerkowej, planowane zniesienie limitów stawek za parkowanie w miastach, kolejne restrykcje odliczeń od podatku dla działalności gospodarczej, przywrócenie kar za niedopełnienie obowiązku meldunkowego, planowane zaostrzenie regulacji, tak aby zakazywały spożycia alkoholu gdziekolwiek poza miejscami wyznaczonymi oraz umożliwiały wprowadzanie miejscowych restrykcji wobec sklepów z alkoholem”.

Jeden ze swoich postów na Twitterze poświęconych działaniom PiS-u zakończył stwierdzeniem „Dobra zamiana jak cholera”.

 

Źródło: DoRzeczy

Musisz o tym wiedzieć!