22 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTajemnica nominacji doradcy marszałka Kuchcińskiego. Za co dostał pracę?

Tajemnica nominacji doradcy marszałka Kuchcińskiego. Za co dostał pracę?

Doradcą marszałka Marka Kuchcińskiego został prokurator Marek Czeszkiewicz. To on umorzył sprawę antysemickiego kazania byłego już księdza Jacka Międlara – donosi Rzeczpospolita.

Czeszkiewicz został zaprezentowany jako doradca marszałka Kuchcińskiego podczas posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, w trakcie której przedstawiano projekt reformy straży marszałkowskiej. Prokurator dał się poznać jako śledczy, który umorzył sprawę byłego już księdza Jacka Międlara, który w kwietniu 2016 roku wygłosił w Białymstoku antysemickie kazanie. Jeszcze wówczas duchowny powiedział między innymi, że „ciemiężyciele i pasywny żydowski motłoch będzie chciał was rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić, a na koniec będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni”.

Reklamy

Za słowa Międlara przepraszała białostocka kuria. Dezaprobatę wyraził przewodniczący Episkopatu arcybiskup Stanisław Gądecki. Jednak Czeszkiewicz, wówczas prokurator okręgowy w Białymstoku, nie dopatrzył się nawoływania do nienawiści tylko umarzając sprawę ogłosił, że: „Duchowny odwoływał się do treści historycznych i Biblii, wskazując negatywne przykłady zachowania przedstawicieli społeczności żydowskiej z czasów niewoli egipskiej.”

Czy za to dostał intratną posadę?

Źródło: Rzeczpospolita

Musisz o tym wiedzieć!