Tajemnica nominacji doradcy marszałka Kuchcińskiego. Za co dostał pracę?

Doradcą marszałka Marka Kuchcińskiego został prokurator Marek Czeszkiewicz. To on umorzył sprawę antysemickiego kazania byłego już księdza Jacka Międlara – donosi Rzeczpospolita.

Czeszkiewicz został zaprezentowany jako doradca marszałka Kuchcińskiego podczas posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, w trakcie której przedstawiano projekt reformy straży marszałkowskiej. Prokurator dał się poznać jako śledczy, który umorzył sprawę byłego już księdza Jacka Międlara, który w kwietniu 2016 roku wygłosił w Białymstoku antysemickie kazanie. Jeszcze wówczas duchowny powiedział między innymi, że „ciemiężyciele i pasywny żydowski motłoch będzie chciał was rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić, a na koniec będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni”.

Za słowa Międlara przepraszała białostocka kuria. Dezaprobatę wyraził przewodniczący Episkopatu arcybiskup Stanisław Gądecki. Jednak Czeszkiewicz, wówczas prokurator okręgowy w Białymstoku, nie dopatrzył się nawoływania do nienawiści tylko umarzając sprawę ogłosił, że: „Duchowny odwoływał się do treści historycznych i Biblii, wskazując negatywne przykłady zachowania przedstawicieli społeczności żydowskiej z czasów niewoli egipskiej.”

Czy za to dostał intratną posadę?

Źródło: Rzeczpospolita

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o