Doradcą marszałka Marka Kuchcińskiego został prokurator Marek Czeszkiewicz. To on umorzył sprawę antysemickiego kazania byłego już księdza Jacka Międlara – donosi Rzeczpospolita.

Czeszkiewicz został zaprezentowany jako doradca marszałka Kuchcińskiego podczas posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, w trakcie której przedstawiano projekt reformy straży marszałkowskiej. Prokurator dał się poznać jako śledczy, który umorzył sprawę byłego już księdza Jacka Międlara, który w kwietniu 2016 roku wygłosił w Białymstoku antysemickie kazanie. Jeszcze wówczas duchowny powiedział między innymi, że “ciemiężyciele i pasywny żydowski motłoch będzie chciał was rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić, a na koniec będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni”.

Reklamy

Za słowa Międlara przepraszała białostocka kuria. Dezaprobatę wyraził przewodniczący Episkopatu arcybiskup Stanisław Gądecki. Jednak Czeszkiewicz, wówczas prokurator okręgowy w Białymstoku, nie dopatrzył się nawoływania do nienawiści tylko umarzając sprawę ogłosił, że: “Duchowny odwoływał się do treści historycznych i Biblii, wskazując negatywne przykłady zachowania przedstawicieli społeczności żydowskiej z czasów niewoli egipskiej.”

Czy za to dostał intratną posadę?

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułNowa ordynacja wyborcza to koniec samorządności. Kosiniak-Kamysz ostro o pomysłach PiS.
Następny artykułMieszkańcy nie zapłacą grzywien prezydenta stolicy. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzje komisji weryfikacyjnej