Macierewicz do żołnierzy: “Żołnierz jest przede wszystkim po to, żeby żył, walczył i zwyciężał. Bywa, że może zginąć, ale przede wszystkim ma odeprzeć wroga”

Wczoraj przytoczyliśmy komentarz dr Krystyny Starczewskiej dyrektorki Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących “Bednarska”, która w wywiadzie dla Gazety Wyborczej zacytowała słowa Antoniego Macierewicza skierowane do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Ministerstwo Obrony Narodowej twierdzi, że takie słowa z ust Antoniego Macierewicza w ogóle nie padły. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Prosimy o zapoznanie się z relacją zamieszczoną na stronie internetowej resortu
i niepowielanie zmanipulowanego przekazu.” – napisano w liście. Z podanej przez resort publikacji wynika, że minister powiedział:

Dzisiaj wasz wysiłek, determinacja, poświęcenie sprawią, że Polacy będą mogli żyć bezpieczni. Żołnierz jest przede wszystkim po to, żeby żył, walczył i zwyciężał. Bywa, że może zginąć, ale przede wszystkim ma odeprzeć wroga, ale przede wszystkim ma sprawić, żeby jego miasta, wsie i rodziny były bezpieczne. To jest wasze zadanie.”

Więcej na stronie MON.

http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/przysiega-zolnierzy-wot-t2017-10-27/