20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieDramatyczny brak lekarzy i pielęgniarek. Czy system opieki zdrowotnej się zawali?

Dramatyczny brak lekarzy i pielęgniarek. Czy system opieki zdrowotnej się zawali?

To jest prawdziwy dramat! Ponad 20% lekarzy weszło właśnie w wiek emerytalny. Jeśli zdecydują się odejść, w systemie ochrony zdrowia w Polsce zabraknie fachowców, którzy będą nas leczyć. Problem jest bardzo poważny, bo ze 170 tysiącach lekarzy, zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze, najwięcej lekarzy znajduje się w grupie wiekowej 51-55 lat. Oznacza to, że w kolejnych latach lekarze będą mogli masowo odchodzić. Odejście lekarzy rezydentów, którzy do tej pory ratowali trochę system, pogorszy jeszcze sytuację.

Powody do zmartwień mają przede wszystkim osoby starsze, emeryci, którzy korzystają intensywnie z opieki zdrowotnej. Brakujących lekarzy nie da się zastąpić z dnia na dzień. Co gorsza, pomysł PiS, by sprowadzać lekarzy z Ukrainy, również budzi wiele obaw, w szczególności, że to właśnie starsze pokolenie najlepiej pamięta rzeź na Wołyniu. Krytycznych opinii pojawia się zresztą dużo więcej.

Reklamy

PiSowski rząd przez dwa lata zajmował się głównie swoim wizerunkiem a kolejne afery wstrząsały opinią publiczną. Realne problemy, takie jak ilość lekarze, są jednak dużo trudniejsze do rozwiązania niż przygotowanie kolejnej prezentacji w Power Poincie. Tu już nie chodzi o politykę, władzę. Tu chodzi o bezpieczeństwo i przyszłość całego narodu. Brak lekarzy i pogorszenie dostępu do służby zdrowia będziemy odczuwać jeszcze długo po tym, jak PiS zostanie odsunięty od władzy. To są prawdziwe efekty dwuletnich zaniedbań PiS.

źródło: se.pl

Musisz o tym wiedzieć!