Macierewicz kupuje najdroższe karabiny na świecie? Ośmieszająca wpadka MON

W ministerstwie obrony narodowej na plakacie promującym przetarg na zakup karabinków GROT, wyceniono je po niemal 10 tys. za sztukę. To najdroższe karabiny świata.

“Najdroższy karabinek świata – już wiemy na co idzie ta kasa” – napisał na Twitterze dziennikarz politykainsight.pl Marek Świerczyński, wstawiając zdjęcie z broszury MON podpisanej “Największy kontrakt na dostawę broni strzeleckiej po 1989 r.”. Wynika z niego, że resort Antoniego Macierewicza zakupił 53 tysiące sztuk broni produkowanej w Radomiu za… niemal 10 tys. zł za sztukę!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przetarg na uzbrojenie Wojsk Obrony Terytorialnej opiewa jednak nie na pięć, a na pół miliarda złotych. Pomyłkę szybko poprawiono.

GROT to broń z rodziny Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS) 5,56 mm. Jakoś tej broni budzi jednak wątpliwości ekspertów od uzbrojenia. Testy karabinków nie zostały ukończone, co oznacza, że rządowy kontrakt nie powinien być w ogóle zawierany. Innego zdania jest resort obrony, który twierdzi, że test jest tak zaawansowany, “iż daje rękojmię pozytywnego zakończenia badań, a tym samym dostawę pierwszych karabinków zgodnie z podpisaną umową” – napisano w komunikacie podpisanym przez rzecznik resortu, ppłk Annę Pęzioł-Wójtowicz.

Źródło: WP