W jednym z wywiadów udzielonych kilka dni temu prorządowemu portalowi wPolsce.pl Zbigniew Ziobro zarzekał się, że nie zna szczegółów negocjacji prowadzonych z prezydentem w sprawie ustaw o sądach. Tymczasem jak ujawnili dziennikarze TVN24, jednym z członków zespołu negocjacyjnego jest jego człowiek, mecenas Ryszard Rafalski. Pracuje w Ministerstwie Sprawiedliwości w zespole analiz, a więc miejscu, do którego zwykle trafiają wyłącznie najbardziej zaufani ludzie ministra.

– Nie znam szczegółów procesu negocjacyjnego (…), chciałbym być optymistycznie nastawiony do rezultatów tego procesu – powiedział Ziobro, pytany o „impas” w rozmowach na linii PiS – prezydent.

Sprawa ustroju sądów budzi bardzo duże emocje. Nic więc dziwnego, że opinia publiczna z dużym niepokojem patrzy na działania PiS, które mogą oznaczać złamanie konstytucji. Układ władzy chciałby mieć 100% wpływ na wybór sędziów. Ujawnione przez dziennikarzy szczegóły negocjacje muszą też prowadzić do pytania, czy nie zostało złamane prawo.

Reklamy

Po dwóch latach rządów PiS na jaw wychodzi coraz więcej niewygodnych dla władzy faktów. Do sprawy będziemy wracać.

źródło: TVN24

Poprzedni artykułDramatyczny brak lekarzy i pielęgniarek. Czy system opieki zdrowotnej się zawali?
Następny artykułSzokujące słowa radnego PiS. Chce wysłać prezydenta miasta do więzienia, by wygrał PiS