Minister sprawiedliwości mija się z prawdą? Tajemnica negocjacji z prezydentem Dudą

W jednym z wywiadów udzielonych kilka dni temu prorządowemu portalowi wPolsce.pl Zbigniew Ziobro zarzekał się, że nie zna szczegółów negocjacji prowadzonych z prezydentem w sprawie ustaw o sądach. Tymczasem jak ujawnili dziennikarze TVN24, jednym z członków zespołu negocjacyjnego jest jego człowiek, mecenas Ryszard Rafalski. Pracuje w Ministerstwie Sprawiedliwości w zespole analiz, a więc miejscu, do którego zwykle trafiają wyłącznie najbardziej zaufani ludzie ministra.

– Nie znam szczegółów procesu negocjacyjnego (…), chciałbym być optymistycznie nastawiony do rezultatów tego procesu – powiedział Ziobro, pytany o „impas” w rozmowach na linii PiS – prezydent.

Sprawa ustroju sądów budzi bardzo duże emocje. Nic więc dziwnego, że opinia publiczna z dużym niepokojem patrzy na działania PiS, które mogą oznaczać złamanie konstytucji. Układ władzy chciałby mieć 100% wpływ na wybór sędziów. Ujawnione przez dziennikarzy szczegóły negocjacje muszą też prowadzić do pytania, czy nie zostało złamane prawo.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Po dwóch latach rządów PiS na jaw wychodzi coraz więcej niewygodnych dla władzy faktów. Do sprawy będziemy wracać.

źródło: TVN24