Lista afer PiS

Aktualizowana lista, codziennie nowe afery władzy

Strona główna Opinie Ziobro rozpoczyna umieszczanie swoich ludzi w sądach. Zaczęły się odwołania bez powodu

Ziobro rozpoczyna umieszczanie swoich ludzi w sądach. Zaczęły się odwołania bez powodu

Po obsadzeniu wielu państwowych spółek swoimi ludźmi, Zbigniew Ziobro nie próżnuje. Mając zaplecze gospodarcze zaczyna umieszczać w sądach swoich ludzi. Tak było w Sądzie Okręgowym w Warszawie, gdzie prezesem została Joanna Bitner, krytykująca to co działo się w sądach za czasów poprzedniego rządu. Teraz przyszedł czas na wiceszefa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, profesora Jacka Gołaczyńskiego.

To pierwsza osoba na Dolnym Śląsku, która padła ofiarą fatalnej ustawy o ustroju sądów powszechnych. Jak zapewne nasi czytelnicy pamiętają, właśnie tą ustawę podpisał Andrzej Duda, dając tym samym Ziobrze wolną rękę w zmianach. W ten sposób do sądów zaczęli trafiać ludzie ministra sprawiedliwości. Jedną z takich osób była Joanna Bitner, która jest dzisiaj prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie. Stowarzyszenie Iustitia, której członkiem jest Bitner, rozważa usunięcie jej ze swojego grona.

Reklamy

Odwołany bez żadnego powodu wiceprezes Sądu Apelacyjnego, Jacek Gołaczyński, to jeden z bardziej doświadczonych prawników i sędziów, profesor nauk prawnych, kierownik Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Uniwersytecie Wrocławskim.

źródło: wyborcza.pl

Poprzedni artykułDziennikarze ujawniają tajemnice prokuratora stanu wojennego, Stanisława Piotrowicza. Oto obraz posła PiS.
Następny artykułDramatyczny brak lekarzy i pielęgniarek. Czy system opieki zdrowotnej się zawali?