18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinie11 nowych urzędów centralnych w 2 lata. To rekord w tworzeniu biurokracji 

11 nowych urzędów centralnych w 2 lata. To rekord w tworzeniu biurokracji 

KOWR, Fina, Polada, KZN, PAIiH, Nawa, NIW i wiele więcej. Brzmi obco? Nic dziwnego, PiS w ciągu ostatnich dwóch lat natworzył tyle różnych instytucji, że ciężko spamiętać ich nazwy.

To efekt stopniowego zawłaszczania przez państwo kolejnych obszarów aktywności. Czyli dokładnie odwrotnie, niż powinno się to dziać w demokratycznych społeczeństwie obywatelskim. Urzędnicy zaczynają decydować o kolejnych obszarach naszego życia. Centralizacja władzy jest najwidoczniej w PiS jakąś obsesją. 

Reklamy

Na sprawę zwrócił uwagę Bartosz Wiśniakowski z Nowoczesnej. 
https://twitter.com/BWisniakowski/status/931496252663107584
Te 11 nowych urzędów oraz instytucji finansujemy my wszyscy. Każdy mieszkaniec wsi, miasteczka, dużych miast. Wydajemy coraz więcej na urzędników i zbędne instytucje. Co gorsza, ich działalność jest niekiedy nie tylko zbędna ale nawet szkodliwa. 
Najgorszą wiadomością dla naszych dzieci i wnuków jest jednak fakt, że te wydatki odbywają się na kredyt. Kredyt, który zaciągają politycy PiS, Solidarnej Polski oraz Polski Razem, ale spłacać będziemy go my i nasi potomkowie. Czas tej obsesji centralizacji i zadłużania kraju powiedzieć zdecydowane stop! 

Musisz o tym wiedzieć!