​Potężna awaria systemu CEPiK w całym kraju. “Tak źle jeszcze nie było” donosi RMF FM.  Według Centralnego Ośrodka Informatyki poranna usterka została już usunięta, ale ostatnie 2 tygodnie to dla wielu kierowców po prostu horror.

​Nowa edycja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców została uruchomiona prawie dwa tygodnie temu. Od tego czasu cały czas są problemy z rejestracją i badaniami technicznymi pojazdów. Centralny Ośrodek Informatyki, który obsługuje CEPiK twierdzi, że powodem problemów mogłaby być trwająca kilkanaście minut awaria jednego z serwerów. Według COI usterka już została usunięta i nie powinno być żadnych problemów.

Jednak warszawscy urzędnicy korzystający z CEPiK odpowiadają, że cały czas wszystkie elementy systemu CEPiK działają fatalnie. Nie działa wyszukiwarka danych w systemie, dane dochodzą w mikroskopijnych ilościach, a połączenia z systemem udają się jedynie od czasu do czasu.

Reklamy

Problemy z CEPiK-iem trwają już dziesiąty dzień. Cierpią na tym kierowcy, którzy chcą zarejestrować samochody lub wprowadzić nowe dane do dowodów rejestracyjnych.

Kto za to ponosi odpowiedzialność? Czy pani minister od cyfryzacji nie jest wstyd? Czy zajmie się tym dopiero wtedy jak jej samej przyjdzie rejestrować auto?

Źródło: RMF

Poprzedni artykułPo to szli do władzy? Członkowie PiS zarabiają miliony.
Następny artykułKlęska PiS w kolejnych wyborach lokalnych. Tym razem Kozłowo