Wybitni ekonomiści i naukowcy Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprezentowali dzisiaj w Warszawie szczegółową analizę dwóch lat rządów PiS. Nacjonalizacja sektora bankowego, silna ingerencja podmiotów państwowych w wiele dziedzin gospodarki a przez to utrzymywanie wysokich cen, niska innowacyjność gospodarki czy dramatycznie obniżająca się liczba zatrudnionych – to wszystko może doprowadzić nas do gigantycznego kryzysu. Polska staje się coraz mniej konkurencyjna na tle krajów zachodnich.

Rządzący najwyraźniej zapominają, że Polska jest elementem światowego systemu gospodarczego a szybka wymiana informacji pozwala porównać warunki jakie panują u nas i w innych krajach. Nie przypadkiem również z naszego kraju wyjeżdża tak wiele osób z myślą o emigracji do Niemiec, Anglii, USA czy nawet Australii. Szukają lepszego, godnego życia.

Reklamy

Raport FOR obnaża też brutalnie intelektualną pustkę PiSowskich haseł takich jak wstawanie z kolan. Mówienie o historii, rozliczanie przeszłości i ciągłe wracanie do zdarzeń minionych nie zbuduje podstaw pewnej przyszłości dla naszych dzieci i wnuków. Polska staje się zaściankiem świata, krajem, który nie daje perspektyw, mogącym być jedynie zapleczem taniej siły roboczej. Efekty działania PiS w obszarze edukacji, gospodarki i sądownictwa tworzą też z Polski kraj o stabilności republiki bananowej, w której wszystkie decyzje uzależnione są od woli partyjnego kacyka.

źródło: FOR

 

 

Poprzedni artykułPSL krytycznie o fatalnej ordynacji wyborczej PiS. To odbieranie wolności i praw mieszkańców Polski
Następny artykułKosiniak-Kamysz zaorał PiS w sprawie Sądu Najwyższego. Lawina gratulacji od internautów