20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWpadka doradcy Streżyńskiej. Ministerstwo Cyfryzacji nie rozumie blockchain

Wpadka doradcy Streżyńskiej. Ministerstwo Cyfryzacji nie rozumie blockchain

Minister Streżyńska ma coraz gorsze notowania nie tylko w PiS, ale też wśród internautów. Tym razem poszło o technologię blockchain. Doradca Streżyńskiej popisała się brakiem znajomości tematu i wyczucia.

Jeden z internautów napisał, że to patologia biurokracji w najczystszej postaci: nie możecie korzystać, bo nie uregulowaliśmy. Nie uregulowaliśmy, bo nie rozumiemy.

Reklamy

A oto kontrowersyjna wypowiedź:

„W dyskusji [nt. trwałego nośnika] wzięła udział m.in. Magdalena Borowik, doradca minister cyfryzacji. Stwierdziła, że to dobrze, że pojawiła się taka technologia jak blockchain. Dodała jednak, że dopóki nie zostanie ona uregulowana przepisami, to żadne rozwiązanie zbudowane w oparciu o nią nie będzie mogło być stosowane w praktyce. – A nie możemy skutecznie uregulować blockchaina czy kryptowalut, bo nie wiemy jeszcze co się za tym kryje i co jest w środku. Regulacja na obecnym etapie byłaby przedwczesna i bez sensu – stwierdziła przedstawicielka resortu cyfryzacji.”

źródło: https://www.cashless.pl/wiadomosci/patronaty/3415-trwaly-nosnik-w-lancuchu-blokow-chyba-jeszcze-na-to-za-wczesnie

Musisz o tym wiedzieć!