[Counter-Box id="1"]

Stworzona przez Antoniego Macierewicza Służba Kontrwywiadu Wojskowego sprawdza czy generał Jarosław Kraszewski miał związki z rosyjskim gangiem Nocne Wilki, którego lider jest osobistym przyjacielem prezydenta Rosji Władimira Putina. Czy to pasja do motocykli ściągnęła na niego kłopoty?

“Nie jestem zrzeszony w żadnym klubie motocyklowym ani stowarzyszeniu. Uprawiam turystykę motocyklową wspólnie ze swoją żoną i wąską grupą przyjaciół “- mówił w telewizji wPolsce.pl generał Kraszewski. We wtorek został przesłuchany przez oficerów SKW. Teraz nie bał się opowiedzieć o przebiegu przesłuchania, bo śledczy skupili się na jednej z pasji generała, czyli miłości do motocyklów. SKW tropi rzekome relacje gen. Kraszewskiego z Nocnymi Wilkami, czyli z liczącym 5 tysięcy członków klubem motocyklistów, który sympatyzuje z Putinem.

Reklamy

Już kilka dni temu “Dziennik Gazeta Prawna” ujawnił, że SKW sprawdza relacje generała z wojskowymi z Ukrainy. Rzekomo sprawą, która miała zaniepokoić kontrwywiad wojskowy miało być przekazanie butelki alkoholu przez ukraińskiego oficera Kraszewskiemu.

“Jest to nieformalna tradycja wśród oficerów, którzy biorą udział w przedsięwzięciach międzynarodowych, gdzie na koniec jest wymiana przysłowiowych ryngrafów. Też, w zależności od sytuacji, dochodzi do momentu, gdy oficerowie wymieniają się alkoholem narodowym” – tłumaczy generał w telewizji.

Generał Kraszewski złożył deklarację: “Jestem żołnierzem, generałem Wojska Polskiego, żeby służyć ojczyźnie. Nigdy nie przeszła mi przez głowę myśl, że mogło być inaczej i mógłbym współpracować ze służbami specjalnymi innych państw.”

Ministerstwo obrony odmawia jakichkolwiek wypowiedzi na temat generała Kraszewskiego. Jednakna stronie ministerstwa podano, że minister Macierewicz wycofuje wnioski o nominacje generalskie, które złożono 14 października.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułZamiast wolności budują nam państwo nakazów i zakazów. Układ władzy traktuje Polaków jak niewolników?
Następny artykułKaczyński nie chce pomóc najbiedniejszym emerytom. Posłowie PiS zagłosowali przeciw dodatkowi dla seniorów