Nowe standardy! Prezesi sądów odwoływani faksem!

Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie została odwołana faksem donosi Onet informując, że oprócz niej odwołano również dwóch wiceprezesów. Portal powołał się na rozmowę z rzecznikiem sądu, sędzią Waldemarem Żurkiem.

Odwołana prezes sądu, sędzia Beata Morawiec, przebywa obecnie na urlopie wypoczynkowym. “Odwoływanie kogoś przebywającego na urlopie wypoczynkowym i to jeszcze faksem, jest praktyką zadziwiającą” – powiedział Onetowi sędzia Żurek, którego powiadomiła sama sędzia Morawiec.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W połowie listopada w podobny sposób odwołano z funkcji wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie, sędziego Cezarego Wójcika. Decyzja o odwołaniu zawierała jedno zdanie i została przesłana faksem. Tego samego dnia i w ten sam sposób odwołano kierownictwo Sądu Apelacyjnego w Katowicach, sądów okręgowych w Gliwicach i Katowicach, a także kilku sądów rejonowych na Śląsku.

Źródło: Onet