Afera z ekspertem! Internauci demaskują oszustwa w prorządowych mediach.

Jedna i ta sama kobieta, a dwa różne nazwiska i dwie różne funkcje. Za każdym razem w prorządowych mediach występowała jako ekspert. Niestety i tym razem okazało się, że kłamstwo ma krótkie nogi.

Kim jest kobieta – na razie nie ma stuprocentowej pewności. W TV Republika występowała jako “Magda Bąk blogerka mieszkająca we Francji”, a w Wiadomościach TVP jako “Anita Zapładka z Komitetu Obrony Pomnika Jana Pawła II.” Kim jest kobieta? Blogerki Magdaleny Bąk i jej bloga, jak do tej pory nie udało się nikomu namierzyć. Tajność blogowania zdaje się więc zaskakiwać. Jak dotarli do niej dziennikarze?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Również z Anitą Zapładką jest problem, bo nie ma w ogóle takiego nazwiska, ale… istnieje Anita Zapłatka (rocznik 1959) – Członek Klubu Gazety Polskiej w Paryżu. W 2015 roku w programie Republika na żywo na antenie TV Republika relacjonowała wydarzenia po zamachach w Paryżu. Jest też autorką książki “Niedobre niebo”.

O co więc chodzi? Wydaje się, że po prostu dziennikarze prawicowych mediów są tak nieprofesjonalni, że nie sprawdzają nazwisk przed opublikowaniem ich. Trudno bowiem uwierzyć, by byli aż takimi idiotami i wymyślali sobie fikcyjnych ekspertów dając im ciągle tę samą twarz.