Jedna i ta sama kobieta, a dwa różne nazwiska i dwie różne funkcje. Za każdym razem w prorządowych mediach występowała jako ekspert. Niestety i tym razem okazało się, że kłamstwo ma krótkie nogi.

Kim jest kobieta – na razie nie ma stuprocentowej pewności. W TV Republika występowała jako “Magda Bąk blogerka mieszkająca we Francji”, a w Wiadomościach TVP jako “Anita Zapładka z Komitetu Obrony Pomnika Jana Pawła II.” Kim jest kobieta? Blogerki Magdaleny Bąk i jej bloga, jak do tej pory nie udało się nikomu namierzyć. Tajność blogowania zdaje się więc zaskakiwać. Jak dotarli do niej dziennikarze?

Również z Anitą Zapładką jest problem, bo nie ma w ogóle takiego nazwiska, ale… istnieje Anita Zapłatka (rocznik 1959) – Członek Klubu Gazety Polskiej w Paryżu. W 2015 roku w programie Republika na żywo na antenie TV Republika relacjonowała wydarzenia po zamachach w Paryżu. Jest też autorką książki “Niedobre niebo”.

Reklamy

O co więc chodzi? Wydaje się, że po prostu dziennikarze prawicowych mediów są tak nieprofesjonalni, że nie sprawdzają nazwisk przed opublikowaniem ich. Trudno bowiem uwierzyć, by byli aż takimi idiotami i wymyślali sobie fikcyjnych ekspertów dając im ciągle tę samą twarz.

Poprzedni artykułKlub Kukiza się rozpada. Marek Jakubiak przechodzi do partii Wolność
Następny artykułOchrona większa niż prezydenta, gigantyczna nieufność i podejrzliwość. Macierewicz coraz większym problem dla PiS?