Ochrona większa niż prezydenta, gigantyczna nieufność i podejrzliwość. Macierewicz coraz większym problem dla PiS?

“Cena, jaką płacimy za Macierewicza, jest duża, a korzyści niewspółmiernie małe” – powiedział anonimowy polityk PiS w rozmowie z “Newsweekiem”. Tygodnik opublikował sylwetkę Antoniego Macierewicza, w której pokazuje kulisy jego działań oraz stan polskiego wojska.

Z artykułu wynika, że działania ministra są destrukcyjne dla polskiego wojska, a polityczny grunt pali się pod jego nogami. Jednym z cytowanych jest anonimowy polityk PiS, według którego, Antoni Macierewicz ma “obsesję sprawdzania wszystkiego”, “nikomu nie ufa. Uważa, że ktoś na niego czyha”. Wg opowieści informatora minister zarządził przebudowę bunkra w budynku, w którym urzęduje, ponieważ “uważa, że budynek jest zbyt blisko rosyjskiej ambasady”.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

W artykule napisano również, że podczas imprez Macierewicz jest otoczony większą ochroną niż prezydent Andrzej Duda. Nie brakuje kontroli pomieszczeń, samolotów i samochodów.

Według “Newsweeka” pozycja Antoniego Macierewicza jest zagrożona. Cytowane w artykule źródła twierdzą, że coraz większe wątpliwości ma wobec niego sam Jarosław Kaczyński.

Źródło: Newsweek