Szokujące słowa radnego PiS. Wzywa do masowego morderstwa?

“Zgadzam się z tym. Potrzebna reakcja. Dostawić szubienice i powiesić całe PO” – napisał na Twitterze radny PiS z Nowogrodu w województwie podlaskim Karol Wyszyński. Zareagował w ten sposób na wpis rzecznika Platformy Obywatelskiej Jana Grabca, który napisał, że partia żąda natychmiastowej reakcji Ministerstwa Sprawiedliwości i MSWiA w sprawie zdjęć europosłów PO na atrapach szubienic.

“Faszyści z ONR pod osłoną policji, postawili wczoraj w Katowicach szubienice, na których powiesili wizerunki posłów PO. Żądamy natychmiastowej reakcji Ministerstwa Sprawiedliwości i MSWiA – napisał w niedzielę na Twitterze rzecznik PO Jan Grabiec. Na jego wpis zareagował radny PiS z Nowogrodu. “Zgadzam się z tym. Potrzebna reakcja. Dostawić szubienice i powiesić całe PO” – napisał. Radny zawiesił już swoje konto.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W sobotę na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach, przy pomniku Wojciecha Korfantego, zgromadziło się – według policji – około 70 przedstawicieli środowisk narodowych. Zgromadzenie zgłoszono pod nazwą “Stop współczesnej Targowicy”. Organizatorzy powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów, którzy zagłosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce.

Doniesienie do prokuratury po sobotniej demonstracji przesłali działacze Komitetu Obrony Demokracji – przywołując dwa przepisy Kodeksu karnego: dot. publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni (art. 255 par. 2 Kodeksu karnego) oraz gróźb bezprawnych wobec europosłów (art. 190 kk). Jak podawała policja, w trakcie demonstracji nie doszło do “gwałtownego naruszenia porządku, które wymagałoby natychmiastowej interwencji policjantów obecnych na miejscu”. Mundurowi analizują jednak przebieg manifestacji “w związku z propagowanymi przez uczestników treściami oraz formą ich prezentacji”.

Co stwierdzą? I czy sprawa trafi do sądu nadzorowanego przez ministra sprawiedliwości?

Źródło: TVN