Centralne Lotnisko Baranów pozbawi nas wysokiej klasy gruntów rolniczych ostrzegają eksperci

Absurd goni absurd. Większość gruntów w gminie Baranów, gdzie PiS chce zbudować gargantuiczne lotnisko, stanowią ziemie wysokich klas o przeznaczeniu rolnym. Przeznaczenie ich pod budowę to bezpowrotna strata – zwracają uwagę eksperci. Pojawił się problem ewentualnych odszkodowań. Rolnicy, którzy posiadają w Baranowie głównie kilkuhektarowe grunty orne, mogą na całej transakcji, bo otrzymane odszkodowania mogą nie wystarczyć na zakup podobnej ziemi w okolicy.

Wielkie centralne lotnisko nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Wszelkie wyliczenia, które przedstawia rząd, opierają się wyłącznie na teoretycznych wyliczeniach zwiększania się ruchu pasażerskiego w nieskończoność. Tymczasem – co wie uczeń liceum – gospodarka przeżywa cykle rozwojowe. Nie ma możliwości, by dana dziedzina gospodarki rosła w nieskończoność. Ilości pasażerów również nie będą rosły, choćby dlatego, że Polska nie ma już takiego przyrostu liczby mieszkańców jak kiedyś. W rzeczywistości spodziewać się należy raczej stabilizacji ilości osób podróżujących.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Likwidacja lotniska Chopina i zbudowanie wielkiego portu lotniczego to po prostu mrzonka, ekonomiczne samobójstwo, na który nas zwyczajnie nie stać. Centralne Lotnisko Baranów – to chyba najwłaściwsza nazwa tego pomysłu.

źródło: ProjektInwestor.pl