[Counter-Box id="1"]

PSL proponuje ustawę “emerytura bez podatku”; dzięki niej emeryci i renciści zyskają 20 proc. świadczenia – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że jest to sztandarowy projekt PSL, z którym ugrupowanie pójdzie do wszystkich kolejnych wyborów.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że wobec bierności rządu w sprawie seniorów, PSL proponuje ustawę “emerytura bez podatku”. Przypomniał, że propozycja PSL dotycząca 500 złotych dla seniora została odrzucona.

Reklamy

“Wychodzimy z kolejną propozycją, bo bierność rządzących wobec seniorów jest niewątpliwa. Chcemy zaproponować i składamy ustawę o emeryturze bez podatku. Emeryci i renciści zapłacili już swoje podatki, płacili je przez całe lata aktywności zawodowej. Zatem, gdy są na emeryturze, nie muszą tych podatków płacić” – powiedział prezes PSL. Takie rozwiązanie oznaczać będzie, że emeryt otrzyma o 20 procent wyższe świadczenie emerytalne.

“To jest naprawdę dużo pieniędzy dla tych, którzy mają najniższą emeryturę, mogą oni otrzymać nawet ok. 200 zł więcej i proporcjonalnie świadczenie będzie rosło wraz ze wzrostem emerytury” – wyjaśnił szef PSL.

Mówił, że obecnie projekt jest konsultowany na spotkaniach także z seniorami i wszędzie jest “entuzjastycznie przyjmowany”.

“Jest teraz taka chwila, że trzeba postawić na politykę senioralną. Emerytura bez podatku jest fundamentalną zmianą. To jest sztandarowy projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego, z którym pójdziemy do wszystkich kolejnych wyborów, jeśli nie zostanie przyjęty w tym momencie” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Źródło: Forsal.pl

Poprzedni artykułKurator z PiS oburzona preambułą Konstytucji.
Następny artykułSzybki awans na prezesa sądu znajomego wiceministra sprawiedliwości.