[Counter-Box id="1"]

Rada Miasta Krakowa uchwaliła rezolucję do prezydent miasta i dyrektorów szkół o umieszczenie w placówkach preambuły polskiej Konstytucji. Gazeta Krakowska donosi, że pomysłem jest oburzona małopolska kurator oświaty, który zarzuca autorom pomysłu działanie polityczne.

Projekt w sprawie umieszczenia w szkołach preambuły Konstytucji przygotowali i przegłosowali radni miejscy PO i Przyjaznego Krakowa. Tłumaczyli, że chodzi o to, by młodzież zaznajomiła się z tym najważniejszym dokumentem w państwie, a zachęcić miałaby do tego preambuła prezentowana w widocznym miejscu w szkole. “Uczniowie powinni wiedzieć, że żyją w kraju, którego Konstytucja została zaprojektowana tak, aby nikt nie czuł się wykluczony” – przekonywali projektodawcy.

Reklamy

Działaniem rady jest oburzona małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, była radna miejska z ramienia PiS. jej zdaniem “Akcja wieszania Preambuły Konstytucji w szkołach jest kolejnym działaniem PO obliczonym na rozgłos w mediach. Tym razem do osiągnięcia partyjnych celów PO postanowiła wykorzystać dzieci w wieku szkolnym. Tekst Preambuły do ustawy zasadniczej jest jedynie pretekstem do przeniesienia toczącego się sporu politycznego w na teren szkoły. Jest to ewidentne działanie polityczne” – napisała w specjalnym oświadczeniu.

“Intencje autorów rezolucji oceniam jako szkodliwe i zmierzające w konsekwencji do dalszego antagonizowania społeczeństwa” – przekonuje kurator apelując do polityków PO, aby pozwolili funkcjonować szkołom “zgodnie z przyjętymi planami, programem wychowawczo-profilaktycznym i podstawami programowymi”.

Wydaje nam się, że są w szkołach lekcje, na których mówi się o konstytucji, więc i tak dzieci poznają preambułę. Ale może pani Kurator chce zmienić program na swoim podwórku? I zaczyna od odrzucenia rezolucji rady miasta?

Źródło: Gazeta Krakowska

Poprzedni artykułRząd PiS nie ma pieniędzy na emerytury! Brakuje aż 3 mld złotych
Następny artykułEmerytura bez podatku. Pomysł PSL podoba się seniorom