Senator PiS Waldemar Bonkowski z Grabowa (woj. pomorskie) ma ostatnio pecha. Co i rusz trafia do mediów, ale nie są to informacje, z których mógłby być dumny. Ostatnio pisano o tym, że zdradza żonę, straszy ją sądem i chce odebrać jej majątek. Teraz wiele wskazuje na to, że Bonkowski w swoich oświadczeniach majątkowych zataja posiadane grunty!

Bonkowski to jeden z najbogatszych polityków w województwie pomorskim. Jak wynika z jego ostatniego oświadczenia majątkowego, ma 200-metrowy dom, który wycenia na 400 tys. zł, gospodarstwo rolne warte 7,5 mln zł oraz 775 tys. zł oszczędności.

Reklamy

Jak jednak ustalił Fakt, to nie jest cały majątek senatora! Bonkowski posiada jeszcze 800-metrową działkę budowlaną we wsi Rekownica niedaleko Kościerzyny, której próżno szukać w jego oświadczeniu majątkowym.

Podobno Bonkowski posiada jeszcze wiele mniejszych działek na Pomorzu, bo kupował je za niewielkie pieniądze przez lata. Polityk przyznaje, że ma „kilkadziesiąt działek”, ale „nie jestem w stanie ich wszystkich wymienić. One stanowią moje gospodarstwo, a to jest wpisane”. Tymczasem 800-metrowy teren, o którym pisze FAKT, to działka budowlana, która powinna być wpisana w osobną rubrykę w oświadczeniu majątkowym! Jej wartość to ok. 100 tys. zł!

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułZamach na sądy? PiS jak Gang Olsena.
Następny artykułGigantyczne nagrody dla wysokiego kierownictwa Ministerstwa Środowiska