Senator PiS zataił majątek? Pokrętne tłumaczenia parlamentarzysty

Senator PiS Waldemar Bonkowski z Grabowa (woj. pomorskie) ma ostatnio pecha. Co i rusz trafia do mediów, ale nie są to informacje, z których mógłby być dumny. Ostatnio pisano o tym, że zdradza żonę, straszy ją sądem i chce odebrać jej majątek. Teraz wiele wskazuje na to, że Bonkowski w swoich oświadczeniach majątkowych zataja posiadane grunty!

Bonkowski to jeden z najbogatszych polityków w województwie pomorskim. Jak wynika z jego ostatniego oświadczenia majątkowego, ma 200-metrowy dom, który wycenia na 400 tys. zł, gospodarstwo rolne warte 7,5 mln zł oraz 775 tys. zł oszczędności.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jak jednak ustalił Fakt, to nie jest cały majątek senatora! Bonkowski posiada jeszcze 800-metrową działkę budowlaną we wsi Rekownica niedaleko Kościerzyny, której próżno szukać w jego oświadczeniu majątkowym.

Podobno Bonkowski posiada jeszcze wiele mniejszych działek na Pomorzu, bo kupował je za niewielkie pieniądze przez lata. Polityk przyznaje, że ma “kilkadziesiąt działek”, ale “nie jestem w stanie ich wszystkich wymienić. One stanowią moje gospodarstwo, a to jest wpisane”. Tymczasem 800-metrowy teren, o którym pisze FAKT, to działka budowlana, która powinna być wpisana w osobną rubrykę w oświadczeniu majątkowym! Jej wartość to ok. 100 tys. zł!

Źródło: Fakt