Prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z „Super Expressem” o sporze o sądy i planach PiS, stwierdziła, że PiS nie chce już Dudy i będzie forsować innego kandydata na prezydenta. .

„Jest walka wewnątrz władzy wykonawczej między Dudą a ministrem Ziobrą. Ale podstawową kwestią w całym sporze o sądy jest to, czy większe znaczenie ma mieć władza wykonawcza, czy sądownicza. I zarówno Duda, jak i Ziobro idą w kierunku wzmocnienia władzy wykonawczej. Jednakowo złym. Tu sporą rolę odgrywają służby specjalne, które mają swoje umocowania zarówno we władzy wykonawczej, sądowniczej i w Sejmie. Mało prawdopodobne, by Duda zaryzykował otwarty konflikt z PiS. Kompromis w sprawie sądów będzie polegał na tym, że trochę zniszczy je Duda, trochę zniszczy je Ziobro. Jednak sytuacja jest dramatyczna.” – stwierdziła Staniszkis w rozmowie z tabloidem i dodała, że „Niezależnie od tego, co Duda zrobi w sprawie sądów. Jest po prostu moim zdaniem marnym prezydentem. Irytującym, udającym, że robi coś w polityce zagranicznej, podczas gdy pozycja międzynarodowa Polski z dnia na dzień słabnie.”
Socjolog ocenia, że „Głównym i realnym konkurentem PiS będzie Donald Tusk, który zyskał doświadczenie międzynarodowe, w przeciwieństwie do Dudy.”

Reklamy

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułSzkalowanie sędziów? Ziobro pozwany
Następny artykułRzecznik praw dziecka ostro do Zalewskiej. Szkoła po reformie edukacji nie jest miejscem przyjaznym dziecku