[Counter-Box id="1"]

Kancelaria Sejmu wyda w przyszłym roku więcej, niż na początku planowano. Dodatkowe miliony mają być potrzebne na parlamentarne restauracje i wynagrodzenia dla przyszłych funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej. Aby pokryć koszty tych działań urząd otrzyma prawie 13 milionów złotych.

Z opublikowanego projektu poprawki do ustawy budżetowej wynika, że Kancelaria Sejmu zwiększy swoje wydatki o 12 mln. 957 tys. złotych. Na dodatek ma kłopoty z restauracją. Rozwiązała umowę z poprzednim restauratorem, gdy okazało się, że ten bez koncesji sprzedawał alkohol w lokalu sejmowym. Teraz Kancelaria Sejmu ma zamiar uruchomić własną działalność gastronomiczną.

Reklamy

Na uzyskanie wymaganych certyfikatów, zezwoleń i koncesji oraz przygotowanie zaplecza i sal restauracyjnych potrzebne będą… 3 miliony. Potem pokryją koszt zatrudnienia obsługi do dwóch restauracji i cocktail baru, a także stworzenia dla nich zaplecza księgowego i finansowego.

Oprócz tego w szeregi Straży Marszałkowskiej wstąpi w przyszłym roku 100 nowych funkcjonariuszy na co potrzeba 8 milionów złotych. Łącznie na wynagrodzenia pracowników i funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej zabezpieczono ponad 20 milionów złotych.

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułPomysły PiS działają na korzyść Niemiec. Zaoszczędzą miliony euro dzięki 500 Plus
Następny artykułPijany radny PiS zatrzymany. Wkrótce zarzuty za spowodowanie zagrożenia?